Apple zwiększy ilość miejsca w iPhone 12? Oby!

apple iphone 12 specyfikacja
Fot: screen od: EverythingAboutApple na YouTube

Firma z Cupertino od lat stosuje dość dziwną politykę w zakresie miejsca na dane użytkownika. Powiedziałbym, że o ile dla typowego użytkownika Apple może być ona „nietypowa”, to z punktu widzenia księgowego decyzja zakrawa na geniusz. Na szczęście, idą zmiany.

Apple iPhone 12 z więcej niż 64 GB na start?

Od pewnego czasu selekcjonujemy dla Was najciekawsze informacje ze świata Apple. Na ten moment wyobraźnię rozpala zwłaszcza rodzina iPhone 12. Wiadomo, nieco przebudowany design, potencjał matryc, mniejszy notch i te wszystkie inne rzeczy, o których pisaliśmy Wam choćby tutaj. Gdzieś w tle jednak umyka nam dość ważna sprawa. Jak firma Tima Cooka podejdzie do kwestii miejsca na dane użytkownika?

O ile sięgam pamięcią, 64 GB pojawiło się szeroko już w czasach iPhone’a 8, czyli – delikatnie mówiąc – dość dawno temu. Później, wraz ze wprowadzaniem na rynek kolejnych iTelefonów, zmieniało się wiele, jednak nie podstawowa ilość miejsca na dane. A aplikacje mobilne w miejscu nie stały i wciąż ważyły coraz więcej. To samo można powiedzieć o zdjęciach czy nagraniach wideo. Księgowość Apple od lat działała tutaj na pograniczu geniuszu, bowiem zwykle kolejną wersją smartfona była ta, która miała 256 GB na pliki. Była ona oczywiście odczuwalnie droższa od wersji podstawowej.

Apple iPhone 12 – wycieka duża część specyfikacji

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć komfort posiadania nieco większej ilości miejsca w podstawowej wersji telefonu, światełko nadziei zapala Jon Prosser. Sugeruje on, że kończy się era trzyletniej (!) dominacji 64 GB. Nawet podstawowe wersje iPhone’a 12 mają dostać 128 GB na pliki. Jeśli komuś marzy się więcej, będzie można oczywiście wyłożyć na stół nieco więcej gotówki i nabyć telefon z 256 GB na nasze dane.

Oczywiście, do czasu wrześniowej premiery smartfonów jest to tylko i wyłącznie plotka i domniemanie, jednak osoba Jona Prossera nakazuje traktować ją jako całkiem możliwy scenariusz. Jeśli uważacie, że to świetna wiadomość, dzięki której iP12 właśnie zyskał w Waszych oczach nieco więcej, nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do lektury tego wpisu. Odnajdziecie tam nawet poglądowe wizualizacje smartfona 🙂

źródło: MacRumors, opracowanie własne

Screen na grafice głównej za: EverythingAboutApple na YouTube