Bose Portable Home Speaker – to jest głośnik!

Firma Bose znana jest ze sprzętu audio wysokiej jakości. W swojej ofercie posiada świetne słuchawki, głośniki stacjonarne, kina domowe oraz sprzęt przenośny – taki jak tytułowy Bose Portable Home Speaker.

Od typowego głośnika przenośnego rozwiązanie Bose różni się między innymi obecnością nie tylko Bluetooth, ale także obcecnością modułu WiFi. Dzięki temu głośnik może współpracować bezpośrednio z popularnymi serwisami z muzyką na żądanie, takimi jak Deezer, Spotify oraz Apple Music – pozwala to na uzyskanie nie tylko sprawniejszego działania, ale także wyższej jakości, gdyż dźwięk nie jest po drodze przekodowywany. Bose Portable Home Speaker jest także zgodny ze standardem przesyłania Apple AirPlay 2, co również wpływa na zachowanie wysokiej jakości warstwy audio.

Głośnik waży około kilograma, posiada wygodny panel sterujący na górnej płycie urządzenia, oraz cechuje się dookolną charakterystyką dźwięku. Dzięki możliwości współpracy z innymi urządzeniami Bose, można uzyskać jednolity dźwięk w kilku pomieszczeniach. Do konfiguracji zaawansowanych opcji oraz łączenia głośników służy aplikacja Bose Music – dzięki niej możemy zarządzać muzyką oraz tym co i gdzie jest odtwarzane. Konstrukcja głośnika jest odporna na wilgoć, co umożliwia użycie plenerowe. Pomaga w tym czas pracy, który według deklaracji producenta sięga 12 godzin – w tym czasie niejedna impreza się zmieści.

Urządzenie nie jest też specjalnie ciężkie. Inteligentny głośnik od Bose waży zaledwie 1,06 kilograma. W przenoszeniu go pomaga „rączka”, więc nie trzeba martwić się tym, że urządzenie zdoła w jakiś dziwny sposób wyślizgnąć się z naszej dłoni. Powinniście docenić też kompaktowe wymiary: 19,5 cm wysokości x 11,9 cm szerokości i 10,4 cm głębokości. Może nie jest to rozmiar idealny do kieszeni jeansów, ale do torby podróżnej czy nawet damskiej torebki będzie jak znalazł.

A co z ceną? Produkty Bose nigdy nie należały do tanich i tak też jest w przypadku Bose Portable Home Speaker – firmowy sklep oferuje ten model w cenie 1599 zł. Trzeba przyznać, że to całkiem sporo pieniędzy. Jasne, urządzenie oferuje wiele ciekawych funkcji, jednak nie wiem, czy ich ilość skłoniłaby mnie do wydania takiej kwoty. Tutaj jednak – zresztą, jak zawsze – ostateczna decyzja należy już tylko i wyłącznie do Was.

Źródło: Bose