Inteligentny dom za grosze? Rozważcie Xiaomi Gateway 2

Fot: producenta

Wiele osób fascynuje się inteligentnym domem, jednak obawia się inwestycji w kosztowny sprzęt. Jeśli chcielibyście poczuć magię smart home, a jednocześnie nie chcecie wydawać zbyt wiele, rozważcie zakup Xiaomi Mi Gateway 2.

Ekosystem inteligentnego domostwa od Xiaomi jest dość tani, zwłaszcza na tle konkurencji. Proponowany przeze mnie moduł kosztuje mniej niż dwieście złotych. Warto pamiętać o tym, że w tej kwocie nie kupujemy całego niezbędnego oprogramowania, a raczej fundament, który pozwoli na współpracę z innymi sprzętami z logo Xiaomi na obudowie. To dość ważny wątek, dlatego też już teraz zwracam na niego Waszą uwagę.

Rola użytkownika w konfiguracji sprzętu została ograniczona do minimum. Musimy wpiąć Mi Gateway 2 do sieci, a następnie – z wykorzystaniem smartfona z dedykowaną aplikacją – skonfigurować połączenie z internetem. Zapytacie, co dalej. Cóż, szczerze mówiąc, niewiele. Jeśli chcecie budować ekosystem od Xiaomi na poważnie, to powinniście zainteresować się innymi sprzętami z linii smart home, które oferuje ta firma. A tych nie brakuje.

Fort: producenta

Na liście jest m.in. Xiaomi Aqara, czyli czujnik wilgoci i barometr w jednym. Możemy też zainwestować w detektor otwartych drzwi, który można ciekawie zgrać z oczyszczaczem powietrza. Gdy czujnik prześle sygnał, że jesteście w domu, oczyszczacz może włączać się automatycznie. Na liście jest też gniazdo kontaktowe z watomierzem, czujnik dymu, czujnik gazu, a nawet monitor jakości powietrza. Sprzętów smart home od Xiaomi przybywa w lawinowym tempie.

Co ważne, Xiaomi gateway 2 pozwoli na zarządzanie aż trzydziestoma różnymi urządzeniami. Oznacza to, że jednorazowa inwestycja powinna zaspokoić potrzeby Waszego inteligentnego domostwa na dłuższy czas. Urządzenie jest już oficjalnie dostępne w sprzedaży z polską wtyczką. Odpada więc zabawa z przejściówkami i podobnymi wynalazkami. Z dobrodziejstw sprzętu mogą korzystać zarówno użytkownicy Androida jak i ci z Was, którzy noszą w kieszeni smartfon od Apple. W tej cenie, jest to naprawdę świetna opcja, której warto dać szansę.

Powiem więcej, gdy zapoznałem się dokładnie z portfolio Xiaomi, to coraz to bardziej zacząłem się skłaniać w kierunku budowy swojego ekosystemu smart home w oparciu o rozwiązania tego producenta.

źródło: Xiaomi