Lenovo Smart Clock kusi niską ceną i wieloma funkcjami

Lenovo Smart Clock, fot: producenta

Nisza inteligentnych zegarów wciąż nie została zbyt dobrze zagospodarowana przez wielkie firmy. Wydaje się, że Lenovo wyczuło rynek w odpowiednim momencie. Co więcej, Lenovo Smart Clock oferuje dużo. Zaskakująco dużo.

Urządzenie od Lenovo to taki trochę budzik XXI wieku. Myliłby się jednak każdy, kto pomyślałby, że funkcjonalność tego sprzętu jest okrojona do minimum. Co to, to nie. W sprzęcie, który można kupić za mniej niż 40 dolarów producent zaimplementował obsługę Asystenta Google. Oznacza to, że z wykorzystaniem tego sprzętu możecie z powodzeniem zarządzać innymi elementami, które wchodzą w skład Waszego inteligentnego domu.

Na liście kompatybilnych sprzętów znajdują się między innymi żarówki z serii Phillips Hue. Na pole position są też posiadacze inteligentnych akcesoriów od TP-Link oraz Nest. Jak przystało na nowoczesny radiobudzik, sprzęt pozwala na odtwarzanie nagrań z YouTube’a, telewizji CNBC oraz Spotify. Jeśli dobrze skonfigurujecie urządzenie, to będziecie mogli z jego wykorzystaniem słuchać chociażby swoich ulubionych playlist. Świetna sprawa.

Lenovo Smart Clock, fot: producenta

Wbudowany ekran ma przekątną czterech cali. Jeśli macie w domu małe dzieci, nad bezpieczeństwem których czuwacie za pomocą kamerki, to możecie wyświetlać obraz z pokoju malucha na Lenovo Smart Clock. Wyświetlacz oferuje też wbudowany tryb nocny, a jego rozdzielczość, to 480 x 800 pikseli. Oczywiście jest to interfejs w pełni dotykowy. Na wyposażeniu nie zabrakło też portu USB i łączności Bluetooth 5.0.

Inteligentny zegar od Lenovo ma 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci na dane użytkownika. Za warstwę audio odpowiada zestaw głośników o łącznej mocy 6W. Łączy on w sobie także dwa pasywne radiatory. Docenicie niedużą wagę. Sprzęt waży zaledwie 328 gramów. Lenovo Smart Clock jeszcze nie tak dawno temu kosztował 80 dolarów. Obecnie bez większego trudu można go kupić za połowę tej kwoty.

Kończąc, pozwolę sobie nadmienić, że urządzenie jest oczywiście kompatybilne z systemem Smart Home od Lenovo. Niestety, ale usługa nie cieszy się u nas zbyt dużą popularnością. Wydaje mi się, że o wiele lepiej sparować Smart Clock’a z Asystentem od Google. Jeśli szukacie zegara, który ma mieć kilka funkcji ekstra, na pewno warto przemyśleć zakup.

źródło: Lenovo