Brawo Motorola! Firma aktualizuje starsze telefony do Androida 10

Motorola Moto G7 Power
Motorola Moto G7 Power fot. własne

Motorola słynie z tego, że w bardzo niedużym zakresie modyfikuje Androida, efektem czego oprogramowanie może i nie ma zbyt dużej ilości wodotrysków, ale zazwyczaj działa bardzo płynnie. Mała ilość zmian sprawia też, że firmie jest łatwiej wdrożyć kolejne uaktualnienia Androida.

Motorola Moto G7 Power i G7 Play z Androidem 10

Przypomnijmy tu pokrótce, że Motorola Moto G7 Power wyposażona jest w Snapdragona 632, który taktowany jest zegarem 1,80 GHz. Wspierają go 4 GB pamięci RAM oraz procesor graficzny Adreno 506. Zestaw ten sprawia, że telefon jest w stanie spokojnie działać bez żadnej zadyszki. Nawet teraz, w 2020 roku, urządzenie bez trudu powinno być w stanie uciągnąć dość zaawansowane graficznie gry, co dla wielu z Was może być sporym atutem.

Wyświetlacz, jaki znalazł się w tej Motce to 6,2-calowa matryca LCD która pracuje w rozdzielczości HD+. Mimo tego, że deklarowana jasność maksymalna, która nie przekracza 300 nitów raczej nie może być uznana za wysoką, to w większości scenariuszy Motorola Moto G7 Power powinna sobie radzić dobrze. Warto zwrócić też uwagę na to, że znalazł się tutaj niemałych rozmiarów notch. Atut niskiej rozdzielczości to oczywiście zwiększenie żywotności i tak imponującego w tym zakresie, akumulatora.

Model wyposażony jest w dwa aparaty. Główny – pojedynczy – sensor posiada 12 Mpx i światło f/2.0. Ten frontowy posiada 8 Mpix oraz przysłonę f/2.2. Moto G7 Power oferuje skaner linii papilarnych, który znajduje się na tylnej ścianie smartfona. Cieszy, że na pokładzie jest tryb odblokowywania telefonu twarzą. Technologia opiera się na frontowej kamerce selfie. Bateria ma imponującą pojemność 5000 mAh.

Motorola G7 Power do złapania w świetnej cenie

Motorola Moto G7 Power – Android 10

Na ten moment nowe oprogramowanie pojawiło się w Brazylii. Nie pierwszy raz firma rozpoczyna dystrybucję nowego softu właśnie od tego państwa. Można jednak być spokojnym o to, że firma już w bliskiej przyszłości wyda Androida 10 dla innych regionów, także i dla Polski. W tej chwili nie podano żadnego oficjalnego terminu, jednak można wyjść z założenia, że producent w swoim czasie podzieli się dobrymi wieściami w swoich mediach społecznościowych.

Producent zadeklarował też, że w bliskiej przyszłości Android 10 zadebiutuje na budżetowej Motce G7 Play. To świetna wiadomość i nie ukrywam, że Motorola zgarnia za tę deklarację bardzo dużego plusa. Nieczęsto zdarza się, że budżetowe telefony dowolnego producenta dostają tak duże uaktualnienia. Na imponujące nowości raczej nie ma co liczyć. Nowe oprogramowanie przyniesie wszystkie innowacje jakie oferuje dziesiąta wersja zielonego systemu, nowe łatki bezpieczeństwa i… to by było na tyle. Soft tego producenta jest niemal czysty i wolny od autorskich aplikacji, więc na nowe funkcje od Motoroli trudno liczyć 😉

źródło: Notebookcheck, opracowanie własne