Dom
Dom, fot. Tina Dawson (Unsplash)

Co robić ze znajomymi, ale online i siedząc w domu?

Rząd zamknął placówki oświatowe oraz kulturowe, a teraz także i galerie handlowe. Ten czas warto spędzić w domu i nadrobić zaległości w kontaktach z innymi.

Przede wszystkim, pamiętajcie, żeby w miarę możliwości zostać w domu. Jeśli praca i obowiązki Wam na to pozwalają, ograniczcie wyjścia do absolutnego minimum. To nie jest najlepszy czas na spotkania, szczególnie w większych grupach. Wyjścia do restauracji, imprezy czy innego rodzaju rozrywki lepiej przełożyć na dogodniejszy termin. Wiele miejsc oferuje opcję dowozu, więc lepiej jest skorzystać z tej opcji.

W tych dniach warto wykorzystać zdobycze techniki, żeby nie stracić kontaktu z bliskimi, a można to zrobić na wiele sposobów.

Najbardziej oczywistym jest korzystanie z komunikatorów, więc jeśli i tak siedzicie w domu zadzwońcie do bliskich i spytajcie co u nich. Jakość rozmów wideo stoi już na takim poziomie, że spokojnie możecie to zrobić nawet na przeciętnym internecie.

Gra planszowa
Gra planszowa, fot. Christopher Paul High (Unsplash)

Gry planszowe… online!

Jakiś czas temu zakochałem się w planszówkach i staram się tak regularnie spędzać czas wolny. Dość często kupuję nowe gry, ale przez brak czasu, nie gram tak dużo jakbym chciał. Rozwiązaniem są odpowiedniki tych gier, ale online. Na początku nieco się przed tym broniłem, ale potem Wsiąść do Pociągu (Ticket to Ride) oraz Carcassonne były w promocji na Epic Store. Moje poznańska dusza podpowiedziała mi, że za darmo to uczciwa cena, więc ściągnąłem i od razu namówiłem narzeczoną oraz siostrę.

Wielu znajomych, którzy są planszówkowymi maniakami patrzyło na takie granie z przymrużeniem oka, ale ja dość szybko zmieniłem zdanie. Moja siostra mieszka na stałe za granicą, więc spotkanie się na wspólne granie jest trudne, a gra w sieci jest bezproblemowa. Po całym dniu pracy, czasem nie chce się również rozkładać planszy, więc zdarzało mi się grać z narzeczoną, która była na łóżku obok.

To moja mocna propozycja na następne dni, ponieważ można spokojnie grać ze znajomymi czy rodziną, siedząc w domu.

Nie samymi planszówkami, człowiek żyje

Jeśli nie pasują Wam planszówki, polecam sprawdzić darmowe gry online i również namówić znajomych. Musicie pamiętać, że nie chodzi mi tylko o duże i wymagające tytuły AAA, które potrzebują potężnego komputera do uruchomienia danych produkcji.

Granie na komputerze
Granie na komputerze, fot. Florian Olivo (Unsplash)

Świetnymi darmowymi grami jest CS: GO lub Fortnite. Szczególnie ta pierwsza nie ma sporych wymagań, a potrafi zapewnić świetną rozrywkę na długie godziny. Warto przy tym umówić się z kilkoma znajomymi oraz połączyć się głosowo, żeby na bieżąco komentować swoje akcje.

Wczoraj wszedłem na chwilę również na Kurnik, gdzie nie byłem już chyba od kilku lat. Nie da się ukryć, że większość gier jest tam bardzo prosta, ale na wielu domówkach zwykłe kalambury potrafią zdziałać cuda. Tutaj jest dokładnie tak samo i bawiłem się świetnie, mimo iż moje umiejętności rysownicze są na tragicznym poziomie.

Ze znajomy można się bawić świetnie, nawet nie mając ich koło siebie

Tekst ten oczywiście nie wyczerpuje tematu i jest jeszcze masa gier, które mogą być świetnym zamiennikiem spotkanie w realu. W najbliższym czasie zdecydowanie proponuję skorzystanie zarówno z moich porad, ale i znalezienie swoich sposób na spędzacie czasu ze znajomymi.

Ja również nie lubię siedzieć całymi dniami samemu i chociaż wolałbym pograć w prawdziwe planszówki, w najbliższym czasie zdecydowanie postawię na ich internetowe odpowiedniki. Może i nie można po przegranej rzucić w kogoś planszą, ale emocje wcale nie są mniejsze.

More Stories
samsung galaxy s20 zielony ekran
Samsung Galaxy Note 20 dostanie zupełnie nowy design?