Debiutuje Redmi AI Speaker Play. Cena jest świetna

Redmi AI Speaker Play, fot: producenta

Redmi to firma-córka Xiaomi, która zbudowała już sobie w Polsce sporą rozpoznawalność. Producent nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek kolejną nowość: inteligentny głośnik Redmi AI Speaker Play. 

Cena tego akcesorium jest tak bajecznie niska, że nie da się od niej nie rozpocząć tego wpisu. Urządzenie będzie można kupić za równowartość 47 złotych. Jest jednak pewien haczyk. Mówimy tu o dystrybucji kierowanej do Chin, które są rodzimym rynkiem Xiaomi. Cena akcesorium dla Europy, w tym i Polski, wciąż pozostaje nieznana. Zdziwiłbym się jednak, gdyby firma zdecydowała się na jej drastyczne podwyższenie. To nie jest polityka, do jakiej Redmi by nas przyzwyczaiło.

Co potrafi Redmi AI Speaker Play? Sporo. Głośnik obsługuje polecenia głosowe, efektem czego można z jego pośrednictwem zarządzać sprzętami kompatybilnymi z internetem rzeczy. Przedni głośnik ma moc 5 W a jego przekątna wynosi 1,75 cala. Producent chwali się też autorską technologią CrystalWave, co ma zapewnić bardzo wysoką jakość dźwięku. Urządzenie dostało też wsparcie dla trzeciej generacji XiaoAI Assistance, czyli sztucznej inteligencji stworzonej przez Xiaomi.

Redmi AI Speaker Play, fot: producenta

Sprzęt będzie można kupić w kilku różnych wersjach kolorystycznych, w tym białej, błękitnej, zielonej czy „łososiowej”.  Zasadnym wydaje się pytanie o datę europejskiej premiery Redmi AI Speaker Play. Niestety, ale producent nie podzielił się tą informacją w materiale prasowym. Pewnego rodzaju poszlaką może być to, że w Chinach urządzenie wejdzie do regularnej sprzedaży sklepowej dopiero 10 marca.

Tym samym, inteligentny głośnik od Redmi raczej nie pojawi się u nas szybciej niż w drugim kwartale 2020 roku. Trochę szkoda, bo wiele osób zapewne widziałoby ten sprzęt jako całkiem sensowny prezent na święta. Cóż, musicie uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Najpewniej głośnik wkrótce pojawi się w chińskich e-sklepach, więc wszyscy ci, którzy chcą go mieć jak najszybciej, znajdą sposób, by go zdobyć. Czas oczekiwania możecie przeznaczyć na poszukiwanie alternatyw. Warto wiedzieć, że w tej cenie można już kupić kilka ciekawych inteligentnych głośników, które powinniście otrzymać przed świętami Bożego Narodzenia.

źródło: informacja prasowa, opr. własne