Znudziły Ci się zwykłe gofry? Co powiesz na bąble?

Gofrownica bąble
Fot. Amazon

Kto nigdy nie jadł gofra? Pewnie nie znajdę tu takich osób. Może jednak trafić się ktoś, kto jeszcze nie miał okazji zjedzenia bąbla ze specjalnej odmiany tego urządzenia.

Gofrownica to sprzęt, który pewnie większość z Was dobrze zna. Mam wrażenie, że kiedyś był podstawowym wyposażeniem domu, ponieważ dość szybko, łatwo i tanio może przygotować smaczny posiłek. Sam pamiętam jak dobrych kilkanaście lat temu zajadałem się domowymi goframi. Nawet teraz zdarza mi się zrobić je na kolację czy śniadanie. Zdecydowanie jednak nie jest to urządzenie, które w oczach geeka może równać się z inteligentnymi materacami czy designerskimi panelami świetlnymi.

Mimo tego zdecydowałem się napisać kilka słów o gofrownicy, która zamiast zwykłych gofrów, produkuje bardzo popularne w Azji „bąble”.

Gofrownica bąble
Fot. Amazon

Piszę o tej gofrownicy, ponieważ patrząc na nią przypominam sobie chwilę kiedy zobaczyłem podobną po raz pierwszy. Będąc w Chinach na stypendiach, uwielbiałem jeść na ulicy. Przeważnie były to rowery czy też skutery z zamontowanym palnikiem lub grillem i całą infrastrukturą potrzebną do zrobienia konkretnego dania. Może brzmieć to jak koszmar sanepidu, ale jedzenie było pyszne i tanie, a dla studenta to najlepsze połączenie.

Gdy pierwszy raz ujrzałem te bąble, od razu zamówiłem dwie porcje. Pani przygotowała jedną, podała mi ją… a potem zobaczyła policję. W Chinach prawo jest trochę inne, więc tacy przedsiębiorcy, w niektórych miejscach mogą sprzedawać swoje wyroby, a w innych nie jest to dobrze widziane. Właśnie dlatego wsiadła na rower z tym wszystkim i rzuciła się do ucieczki. Zapłaciłem z góry, więc moja poznańska dusza nie pozwoliła mi nie zjeść drugiej porcji. Zacząłem ją gonić. Po jakiś 200-300 metrach było już bezpiecznie i mogłem odebrać swoje niestandardowe gofry.

Gofrownica bąble
Fot. Amazon

Oprócz tego, że całkiem dobrze wspominam tamte czasy, te „bąble” są bardzo smaczną alternatywą dla zwyczajnych gofrów. Idealnie nadają się na przekąskę, a ich przyrządzenie jest bardzo proste i zajmuje mniej niż 5 minut.

Aktualnie na Amazonie możecie dostać takie urządzenie za mniej niż 35 dolarów. W polskich sklepach również są one dostępne.

Źródło: Amazon