Dobry deal. Huawei Mate 30 Pro taniej o 300 złotych

huawei mate 30 pro
Fot: producenta

Zeszłoroczny flagowiec z rodziny Mate to – paradoksalnie – urządzenie niemal kompletne, a zarazem dalekie od doskonałości. Nie zmienia to jednak w niczym tego, że można teraz kupić je w naprawdę dobrej promocji.

Huawei Mate 30 Pro – specyfikacja techniczna

Jak zawsze, rozpocznijmy od krótkiego przypomnienia Wam specyfikacji technicznej urządzenia. Mate 30 Pro nie miał w Polsce lekkiego życia, efektem czego nie wgryzł się tak mocno w świadomość kupujących, jak na przykład rewelacyjny Huawei P30 Pro. Ekran (OLED) ma 6,53 cala i pracuje w rozdzielczości 2400 x 1176 pijseli. Urządzenie napędza Kirin 990 z grafiką Mali G76, a towarzyszy mu 8 GB pamięci RAM i 128/256 GB na dane. Akumulator ma pojemność 4500 mAh i wspiera szybkie, 40 W ładowanie.

Na osobne omówienie zasługuje kwartet aparatów głównych: 40 Mpix (f/1.6) z OIS + 8 Mpix teleobiektyw z zoomem optycznym x3 + 40 Mpix szeroki kąt + czujnik głębi 3D ToF. Jest to naprawdę potężny zestaw, który zapewni Wam genialnej jakości fotografie. Na froncie, w niewielkim notchu, mamy 32 Mpix kamerkę selfie, której także towarzyszy czujnik głębi 3D ToF. Po stronie ciekawostek warto wymienić jeszcze zintegrowany z ekranem skaner linii papilarnych.

Dlaczego kupiłem Huawei’a P40 Lite E i stawiam na HMS?

Promocja na smartfon bez usług Google

Mate 30 Pro debiutował w Polsce trochę na zasadzie eksperymentu. W cenie nieznacznie przekraczającej cztery tysiące złotych początkowo pojawiło się sto sztuk Mate’a 30 Pro. Po jakimś czasie telefon zszedł z ceny do świetnego poziomu 2999 PLN, a w promocji sieci Euro można je teraz kupić za 2699 złotych. Realnie daje to oszczędność zbliżoną do 300 PLN, co jak na tego typu smartfon jest ofertą naprawdę niezłą.

Pamiętajcie, że na skutek wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, Mate 30 Pro jest pozbawiony usług Google (Google Mobile Services), więc można zapomnieć nie tylko o gmailu, ale i o powiązanych z tą usługą aplikacjami innych firm. Nie działa Google Pay oraz pokaźna ilość innych aplikacji. W zamian dostajemy pakiet HMS, czyli autorskiego oprogramowania od Huawei. Czy działa ono dobrze i może uchodzić za zamiennik w skali 1:1? Lektura wpisu Konrada pozwoli Wam poznać szczegółowe informacje o tym ekosystemie.

źródło: oferta Euro RTV AGD, opracowanie własne