OnePlus 8 i 8 Pro dostają aktualizację oprogramowania

OnePlus 8 Pro aktualizacja
Fot: producenta

OnePlus uchodzi za jednego z producentów, który świetnie radzi sobie z polityką wdrażania aktualizacji dla swoich telefonów. Najnowsza łatka, która eliminuje wiele mankamentów flagowców firmy w pewnym sensie potwierdza tę tezę.

OxygenOS 10.5.5 już jest

Tegoroczna, ósma generacja urządzeń z logo OnePlus borykała się z kilkoma chorobami wieku dziecięcego. Najpoważniej rysowała się tendencja do wpadania wyświetlacza w zielony kolor w kilku scenariuszach pracy. Jest to druga aktualizacja, jaką wprowadza producent w ostatnim czasie. Jedna z głównych nowości, to naprawienie reakcji na dotyk i podświetlenia ekranu przy krawędziach. Do tej pory były z tym pewne problemy.

OnePlus wprowadził też poprawki w zakresie płynności wyświetlania plików wideo, a także optymalizuje działanie z firmową ładowarką. Firma dołożyła też starań, by zwiększyć ogólną stabilność systemu i nieco zmodyfikować działanie oprogramowania aparatu. Precyzując, skupiono się zwłaszcza na stopniu precyzji balansu bieli oraz czasowi niezbędnemu na złapanie ostrości, gdy fotka wykonywania jest w niedoświetlonych pomieszczeniach. Całość zamyka położenie nacisku na utrzymanie stabilności połączeń WiFi. Soft waży 157 MB i stopniowo jest wdrażany na kolejne telefony.

OnePlus 8 Pro – nie za tanio i chyba jednak bez szału

Jako, że OnePlus 8 Pro to wciąż nowy produkt, pozwólcie, że streszczę Wam jego specyfikację techniczną, żebyście dokładnie wiedzieli, jaki smartfon jest w trakcie ulepszania oprogramowaniem 🙂 

Ekran ma zagięty ekran wykonany w technologii Fluid AMOLED, który ma przekątną 6,78 cala. Po raz pierwszy w historii serii, ekran skrywa dziurkę, w której ulokowano kamerę selfie. O ile wcześniej OnePlus nie stronił od łezki, gdzie znajdował się aparat, o tyle OnePlus 8 Pro oferuje dziurkę w ekranie, gdzie znajduje się kamera selfie. Urządzenie wykorzystuje rozdzielczość HQHD+ a jego deklarowana jasność osiąga aż 1300 nitów a częstotliwość odświeżania, to 120 Hz.

oneplus 8 pro opinia
Fot: producenta

Mamy tu Snapdragona 865 z modułem5G (Snapdragon X55), grafikę Adreno 650 oraz w zależności od wersji 8/12 GB pamięci RAM i 128/256 GB na pliki. Firma jest konsekwentna, efektem czego o slocie microSD można zapomnieć. A szkoda. Ciekawie zapowiada się aparat główny: 48 Mpix (f/1.78 z OIS) + 48 Mpix (ultra-szeroki kąt) + 8 Mpix teleobiektyw + 5 Mpix moduł detekcji barw. Taki zestaw zapewnia trzykrotny zoom hybrydowy i x30 przybliżenie cyfrowe. Akumulator ma 4510 i wspiera 30 W ładowanie. Cieszy pełnoprawny slot DualSIM oraz certyfikacja IP68. Zgodnie z przewidywaniami, jest też Android 10 z Oxygen OS.

Cena? Spora. Precyzując, 899 dolarów, czyli jakieś 3800 PLN.

źródło: 9to5Google, opracowanie własne