Dorsum Exospine to świetny gadżet na bóle pleców

Dorsum Exospine
Dorsum Exospine, fot. Indiegogo

Bóle pleców są jedną z chorób cywilizacyjnych, którą często wywołuje praca jaką wykonujemy oraz fakt, że zapominamy o poprawnej postawie. Dorsum Exospine ma być gadżetem, który będzie nam o tym przypominać.

Jeśli podobnie jak ja wychowywaliście się w latach 90-siątych, na pewno pamiętacie reklamy pajączka, który dźwiękiem informował nas o tym, że się garbimy. Był to bardzo prosty gadżet, który w żaden sposób nie korygował naszej postawy, ale poprzez irytowanie użytkownika, wymuszał na nim „siedzenie prosto”. Muszę przyznać, że chyba nie znam nikogo kto to kupił, ale bez wątpienia jest to jeden z ważniejszych „wynalazków” tamtych czasów.

Dorsum Exospine
Dorsum Exospine, fot. Indiegogo

Teraz powstają rzeczy jak Dorsum Exospine, które nie mają wkurzać, a pomagać. To również nakładka na plecy, której zadaniem jest korekcja naszej postawy, ale jej działanie jest znacząco inne. Produkt ten styka się z naszym kręgosłupem w trzech miejscach (górnej, środkowej i dolnej), dzięki czemu jest dużo skuteczniejszy od takiego pajączka. Twórcy nie zapomnieli o odcinku lędźwiowym, który często jest pomijany, a z własnego doświadczenia wiem, że to właśnie on potrafi dokuczać najskuteczniej.

Zadaniem tego sprzętu jest wsparcie pleców podczas codziennych czynności, pracy, aktywności czy ćwiczeń. Szczególnie przydatne jest to podczas podnoszenia, zginania czy schylania, gdyż wtedy w największym stopniu wykorzystujemy nasz kręgosłup. Dorsum Exospine zauważalnie wspiera naszą postawę, ale jest przy tym giętki i lekki. Jego budowa i materiały z jakich został wykonany pozwalają mu oddychać.

Co istotne, łatwo możne te nakładkę schować pod ubraniem, dzięki czemu nie będzie przeszkadzać na co dzień. Wart wspomnieć, że Dorsum Exospine został wykonany z szybko schnącego materiału oraz dość dobrze pochłania wilgoć. Ponadto twórcy zapewniają, że można go bez problemu prać i suszyć.

W czasach gdy, jak informują twórcy, 80 procent dorosłych ludzi na jakimś etapie swojego życia napotyka bóle pleców, takie gadżety mają bardzo dużą szansę na sukces. Dorsum Exospine jest dostępny w kilku różnych rozmiarach, a jego cena promocyjna na platformie Indiegogo to 150 dolarów, czyli jakieś 590 złotych. Łącznie zostało już przekazanych ponad 30 tysięcy dolarów na ten sprzęt.

Źródło: indiegogo.com via thegadgetflow.com