samsung galaxy watch 3
Fot za: MySmartPrice

Dzieje się. Wycieka Samsung Galaxy Watch 3

Rynek akcesoriów ubieralnych znów nabrał wiatru w żagle. Gdy już wydawało się, że ta rewolucja nie wypali, producenci nagle wzięli się do roboty i pokazali wiele naprawdę dobrych urządzeń. Czy do grona tych trafionych, cenionych przez konsumentów smartwatchy dołączy Galaxy Watch 3?

Samsung Galaxy Watch 3 – specyfikacja techniczna

Urządzenie zdradziło nam kilka szczegółów na swój temat dzięki stronie FCC, która gromadzi dane związane z certyfikacją sprzętów, które mają trafić na rynek. W tym konkretnym przypadku można zaryzykować stwierdzenie, że są to pewne dane, ponieważ wcześniej pojawiły się one na stronie NBTC, czyli innej jednostki certyfikującej. A jeśli dwie niezależne firmy podają takie same dane o Galaxy Watch 3, to spokojnie można stwierdzić, że Samsung jest już w trakcie zaawansowanych prac.

Zegarek od Samsunga wesprze łączność LTE, a także zapewni ekrany w dwóch rozmiarach: 41 mm oraz 45 mm. Pojawi się specjalne, dedykowane dla akcesoriów ubieralnych szkło ochronne, Gorilla Glass XD. Galaxy Watch 3 zapewni odporność do pięciu atmosfer, a także będzie wspierało standard US Army: MIL-STD 810G. Urządzenie będzie obsługiwało 5 W ładowanie bezprzewodowe, a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że będzie ono produkowane w Wietnamie.

TOP5 inteligentnych akcesoriów medycznych

Będziecie mogli kupić też zegarek od Samsunga w wersji bez modułu LTE. W takiej sytuacji będzie ono nosiło oznaczenie robocze SM-R840 lub R850, w zależności od wielkości tarczy. Niestety, ale w chwili obecnej nie pojawiła się żadna informacja związana z NFC. Gdybym miał zgadywać, powiedziałbym, że ten moduł wręcz musi znaleźć się na pokładzie. Każda inna decyzja producenta będzie jak strzał w kolano. Nie wiemy też, czy firma przewiduje jakieś duże zmiany pod kątem oprogramowania układowego.

Wielokrotnie mówiło się, że w 2020 roku – za sprawą pandemii – o sukcesie danego urządzenia może zadecydować jego nacechowanie na usługi zdrowotne. Plotka głosi, że nad takimi rozwiązaniami już teraz pracuje Apple. Wydaje mi się, że Samsung świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że kilka funkcji ekstra może przesądzić o być albo nie być dla tego urządzenia. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy globalna gospodarka bardzo mocno zwolniła, usługi medyczne mogą być kluczowe. Przypuszczamy, że urządzenie zostanie oficjalnie pokazane światu wczesną jesienią, wraz z premierą rodziny Samsung Galaxy Note 20.

źródło: MySmartPrice, opracowanie własne

More Stories
Bosch EasyControl
Bosch EasyControl zadba o idealną temperaturę w domu