Ekspres do kawy z WiFi? Może Siemens EQ.9 Plus Connect?

Fot: producenta

Jeśli uważacie, że ekspres do kawy to jedno z tych urządzeń, które nie ma absolutnie żadnych szans na bycie produktem smart, to lepiej zmieńcie zdanie. Świetnie obrazuje to na przykład Siemens EQ.9 Plus Connect, czyli inteligentny ekspres do kawy z łącznością WiFi i własną aplikacją.

Zapach świeżutkiej kawy o poranku to jedna z rzeczy, która dla wielu osób ma spore znaczenie. A jeśli ten zapach przekuwa się na łyk gorącego napoju, który szybko potrafi postawić nas na nogi, to można już mówić o pełni szczęścia. Typowe ekspresy do kawy mają jednak pewien drobny mankament. Zwykle na wybranie i przygotowanie odpowiedniego napoju trzeba poświęcić kilka dobrych minut. A gdyby tak wydać ekspresowi polecenie z poziomu aplikacji i po krótkiej chwili przyjść na gotowe? 

Bardzo ciekawe rozwiązanie zaproponował Siemens. Już teraz muszę zwrócić Waszą uwagę na cenę, bowiem ta wynosi aż 6500 złotych. Jeśli marzycie o swoim własnym ekspresie sterowanym z poziomu aplikacji na wyłączność, to jest to odczuwalna kwota. Jeśli jednak ma to być zakup z którego – na przykład w firmie – będzie mogła korzystać większa ilość osób, uważam, że może to być bardzo trafiona inwestycja. Nie od dziś wiadomo, że kawa potrafi postawić na nogi, napędzając przy tym nasze szare komórki do nieco szybszej pracy.

Fot: producenta

Urządzenie zostało oznaczone przez producenta jako Siemens EQ.9 Plus Connect s700 TI9573X9RW i właśnie pod tą przydługą nazwą polecam Wam go szukać. Produkt waży zaledwie 6 kilogramów i mieści się w wymiarach 316 x 392 x 470 mm. O funkcjach smart i potencjale sprzętu można napisać pokaźnej długości artykuł, dlatego też pozwólcie, że wybiorę dla Was tylko te najważniejsze cechy inteligentnego ekspresu do kawy od Siemensa.

Po sparowaniu sprzętu z aplikacją na smartfona dostajemy dostęp do kolejnych przepisów na kawę, które można dograć do pamięci urządzenia.Pośród nich mamy m.in. kawę Indian Kaapi czy Colombian Cortado. Duża kolejna przy ekspresie nie jest niczym strasznym. Dzięki funkcji „playlisty” możemy nie tylko zaplanować przepis na kawę dla wielu osób, ale też ustanowić kolejność przygotowania. Pośród szeregu funkcji nie zabrakło też spieniania mleka oraz możliwości podgrzewania filiżanki do wybranego momentu.

Fot: producenta

Urządzenie legitymuje się 19-barowym ciśnieniem, daje też możliwość tworzenia kawy bezkofeinowej. Ot, taka drobna ciekawostka dla sceptyków aromatycznego napoju. Producent deklaruje, że urządzenie powinno spokojnie poradzić sobie  przygotowaniem 15 tysięcy filiżanek kawy. Siemens zastrzega jednak, że dotyczy to jedynie użytkowania niekomercyjnego. Dla zasady dopowiem tu jeszcze, że urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją.

Cena wzbudza emocje, jednak wydaje mi się, że ekspresy do kawy z WiFi to przyszłość tego segmentu rynku. Nie będę zbytnio zdziwiony, jeśli już za rok czy dwa lata nowe konstrukcje tego typu zaczną szybko schodzić z ceny. Co więcej, jeśli dokładnie prześledzicie rynek, to nawet teraz można odnaleźć nieco starsze smart-ekspresy w kwotach zbliżonych do trzech tysięcy złotych. A to już całkiem niezła cena.

źródło: strona producenta, opracowanie własne