Sprzęt AGD Candy ze sterowaniem głosowym

Termin „Inteligentny Dom” używany jest do określenia coraz szerszej puli urządzeń. To już nie tylko systemy zasilania, oświetlenia czy ogrzewania, ale także sprzęt do niedawna zupełnie się nie kojarzony z nadmierną inteligencją. Tymczasem za pomocą domowej sieci i smartfona sterować można coraz większą ilością urządzeń – także sprzętem tzw dużego AGD.

Simply Fi

Jednym z producentów, którzy postawili na nowoczesne technologie jest firma Candy. Nowe linie najbardziej zaawansowanych urządzeń AGD są wyposażone w możliwość współpracy z asystentem głosowym za pomocą aplikacji Candy Simply Fi. Należy do nich seria pralek Rapid’O, zmywarki Brava, piekarniki oraz lodówki.

Sama aplikacja Simply Fi zawiera bogaty zestaw aplikacji, poczynając od przepisów kulinarnych, poprzez zalecenia dotyczące optymalnych ustawień dla sprzętu, a na asystencie głosowym, umożliwiającym zarówno uzyskanie potrzebnych informacji, jak i sterowania sprzętem. Komunikując się z programem możemy w przypadku pralki na przykład podać rodzaj odzieży który chcemy wyprać, a asystent zaproponuje najbardziej optymalny program dla danego rodzaju materiału i stopnia zabrudzenia, po czym możemy zlecić pralce rozpoczęcie prania. Podobnie może wyglądać rozmowa z lodówką – ustawienie temperatury głównej komory czy zamrażarki nie stanowi żadnego problemu.

Seria pralek Rapid’O zawiera w tej chwili kilka modeli, o dopuszczalnych wsadach od 8 kg i prędkości wirowania 1400-1600 obrotów na minutę. Urządzenia należą co do zasady do najoszczędniejszej klasy energetycznej, A+++. Rozmiary urządzeń ładowanych od przodu umożliwiają montaż w standardowych wnękach 60 cm, dostępne są także modele o głębokości 40 cm do mniejszych pomieszczeń.

Aby żyło się przyjemniej

Inteligentny piekarnik zgodny z Simply Fi poda nam potrzebny przepis i składniki, jeśli zapomnimy. Przede wszystkim pozwala jednak na zdalne sterowanie z aplikacji. Wstępnie przygotowane półprodukty mogą czekać w piecyku na najlepszy moment na rozpoczęcie procesu pieczenia – idealna sprawa, gdy musimy zostać dłużej w pracy. Płyta indukcyjna zakomunikuje nam w aplikacji, gdy zakończone zostanie gotowanie. Aplikacja Simply Fi skupi w jednym miejscu wszystko co potrzebne, by maksymalnie usprawnić i uprzyjemnić codzienne czynności.

Źródło: Candy