Tani monitor jakości powietrza? Z Airthings to możliwe

Airthings Wave Mini, fot: producenta

Od kilku dni – za sprawą obniżenia się temperatury dobowej – znów można zaobserwować wielki come back smogu. Jeśli chcielibyście wiedzieć, czy Wasz dom gwarantuje choćby w miarę dobrą jakość powietrza, to mam dla Was świetne urządzenie. Poznajcie Airthings Wave Mini.

Inteligentny dom, to nie tylko smart-żarówki, roboty sprzątające czy kompatybilne z naszym telefonem komórkowym urządzenia AGD. Nieco mniejszym, ale na pewno równie ważnym sprzętem, który zdecydowanie warto mieć w domu lub w mieszkaniu jest monitor jakości powietrza. Pozwoli on w szybki sposób nie tylko sprawdzić, czy Wasz oczyszczacz powietrza dobrze wywiązuje się ze swojej roli, ale może też pełnić funkcję detektora substancji szkodliwych.

Właśnie w tych segmentach dobrze odnajduje się Airthings Wave Mini, który umożliwia na przykład wizualizowanie naszego stanu zdrowia czy komfortu. Co ciekawe, sprzęt może wyświetlać te dane dla wielu pomieszczeń. Wystarczy, że kupicie choćby dwa Wave’y Mini, a szybko będziecie mogli przeanalizować, gdzie – zdaniem urządzenia – panują lepsze warunki do przebywania. Producent już od pewnego czasu rozwija swoje akcesoria do pomiaru temperatury, dlatego też polecam Wam zapoznać się z jego pełną ofertą.

Airthings Wave Mini, fot: producenta

Wave Mini ma na wyposażeniu czujnik TVOC, który poza pomiarem stężenia substancji chemicznych potrafi ocenić też temperaturę oraz wilgotność otoczenia. Za sprawą dedykowanej aplikacji możemy szybko przejrzeć dane historyczne. To ważne, jeśli po otrzymaniu negatywnych danych o stanie powietrza podjęliście jakieś działania naprawcze, na przykład kupiliście osuszacz powietrza. Urządzenie komunikuje się z telefonem poprzez moduł Bluetooth. Jeśli zdecydujecie się nabyć Hub’a od tego producenta, to informacje o stanie jakości powietrza będziecie mogli podejrzeć z dowolnego miejsca na świecie, gdzie tylko będziecie mieli dostęp do sieci.

Inteligentne żarówki Philips Hue – jak zacząć?

Muszę Wam się przyznać, że jestem wielkim entuzjastą takich urządzeń. Od pewnego czasu stoję na stanowisku, wedle którego najpierw lepiej sprawdzić z jakim problemem – na przykład smogiem czy zbyt suchym powietrzem – się mierzymy, a dopiero potem warto podjąć działania naprawcze. Pozwala to nie tylko na uzyskanie dokładnych danych, ale też może przyczynić się do zaoszczędzenia Waszych pieniędzy. A jeśli już przy pieniądzach jesteśmy, to Airthings Wave Mini kosztuje niewiele, bo 220 złotych.

źródło: strona producenta