Furbo Dog Camera to elektroniczna niania dla psa

Furbo Dog Camera
Fot. digitaltrends.com

Coraz więcej elektronicznych gadżetów jest skierowanych nie tylko do nas, ale również do naszych czworonożnych przyjaciół. Świetnym przykładem jest kamera i wirtualna niania – Furbo Dog Camera.

Nie oszukujmy się, pies to spora odpowiedzialność. W dzisiejszych, dość zabieganych, czasach często znalezienie czasu nie tylko na wyjście ze zwierzakiem, ale po prostu na spędzenie z nim dłuższej chwili może być trudne. Dlatego powstaje coraz więcej gadżetów, które ułatwiają dbanie o pupila. Świetnym przykładem jest chociażby miska Obe ProBowl, dzięki której dbanie o żywienie psa będzie łatwiejsze. Innym, ale może nawet jeszcze ciekawszym pomysłem jest Furbo Dog Camera.

Furbo Dog Camera to jak możecie spodziewać się po nazwie, kamera. Służy ona do obserwowania naszego pupila, gdy nie będzie nas w domu. Może ona chociażby zapisywać ważne wydarzenia z życia psa, robić mu zdjęcia czy też powiadamiać nas gdy coś będzie się działo. Gdy sprzęt ten wykryje szczekanie, powiadomi o tym właściciela, a ten będzie mógł odezwać się do swojego zwierzaka. Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że może to uspokoić psa, gdy ten będzie zdenerwowany.

Furbo Dog Camera
Fot. amazon.co.uk

Ponadto w tym produkcie zamontowano „wyrzutnie” smakołyków (zmieści się tam, aż 100 kawałków jedzenie). Można zrobić to zdalnie przy pomocy darmowej aplikacji lub po połączenie z Alexą, poprzez komendy głosowe. Istnieje również opcja stworzenia harmonogramu, kiedy maszyna będzie wyrzucać przysmaki.

Furbo Dog Camera została wyposażona w kamerę o rozdzielczości Full HD, 160-stopniowy kąt widzenia i 4-krotny zoom. Dzięki opcji nagrywania w nocy, również po zmroku można obserwować swojego pupila.

Czytając o tym sprzęcie, zastanawiałem się nad jego sensownością i wydaje mi się, że jest ona całkiem duża. Sam myślę o przygarnięciu jakiegoś zwierzaka, ale wiem, że codziennie byłby przez kilka godzin sam. Takie rozwiązanie nie rozwiązałoby tego problemu, ale chociaż w małym stopniu poprawiłoby sytuację.

Furbo Dog Camera możecie dostać na Amazonie, a obecnie jego cena to 129 dolarów.