Epic Games rozdaje GTA V całkowicie za darmo!

Nieczęsto zdarza się, by producenci rozdawali swoje gry za darmo. Owszem, bywały produkcje, które po jakimś czasie przechodziły na Free to Play. Rozdawanie popularnej gry jest dość niepopularnym posunięciem, ale niekiedy pojawiają się takie „promocje”. Dziś postawiono na kultową grę, która swoją premierę miała w 2013 roku. Oto Grand Theft Auto V!

Czym jest Grand Theft Auto V?

GTA 5 to wielokrotnie nagradzana gra, za którą stoi niezawodny Rockstar Games. W linii prostej, ta część jest następcą GTA: Chinatown Wars z 2009 roku. Tytuł jest dostępny na wiele platform: PC, konsole z rodziny PlayStation czy Xbox. Można powiedzieć, że jest w czym wybierać. Jako, że nie jest to gra specjalnie nowa, jej wymagania systemowe są niewielkie i nawet przeciętny laptop (no, może taki trochę ponadprzeciętny 😉 ) powinien sobie poradzić z produkcją całkiem dobrze.

Jak to zwykle bywa, Rockstar zadbał o świetną fabułę, a także genialnie dobrał warstwę audio. Trzeba jednak w tym miejscu podkreślić, że jest to tytuł dla graczy dorosłych, bowiem zyskał on oznaczenie PG18, w czym zapewne sporą rolę odegrała przemoc oraz niezbyt wyszukany język, jakim posługują się bohaterowie. Po stronie kontrowersji można wskazać fakt, że firma Target Australia, po przeprowadzonej w sieci petycji, wycofała grę w swoich sklepach przez wzgląd na przemoc wobec kobiet.

Jak zdobyć tę grę?

Aby móc skorzystać z tej okazji należy posiadać konto Epic Games. Gdy już je mamy wystarczy skorzystać ze sklepu Epic Games Store. Niestety, ale w chwili publikacji tego wpisu strona jest na tyle przeciążona, że trudno w jakikolwiek sposób z niej skorzystać. Mimo to możecie trochę przyspieszyć ten proces i pobrać launcher, który i tak będzie potrzebny do uruchomienia gry. Zrobicie to za pomocą tego linku. Sama gra to nie tylko wersja singleplayer, ale również i online. Oprócz tego producent dorzuca kilka dodatków, które mają uprzyjemnić rozgrywkę.

Trudno dodać coś więcej. GTA V to legenda, więc pozostaje mi tylko pozostaje mi życzyć Wam udanej rozgrywki 😉!

Źródło: Planetagracza, opracowanie własne