Fajnie. Honor 30S jednak trafi do Europy

honor 30s
Honor 30s, fot za: gsmarena

Urządzenia z rodziny Honor 30 zostały przyjęte przez rynek bardzo ciepło. Niestety, ale ich dostępność wciąż jest mocno ograniczona i na dobrą sprawę, nie wiadomo, kiedy to się zmieni. Jest jednak małe światełko w tunelu. Plotka głosi, że jeden z tegorocznych telefonów producenta już zmierza do Europy.

Honor 30S – specyfikacja techniczna

Urządzenie – co warto docenić – ma być dość tanim smartfonem z modemem 5G na pokładzie. To na pewno wartość dodana. Urządzenie będzie napędzał Kirin 820 a ekran to 6,5-calowa matryca LCD, która pracuje w rozdzielczości Full HD+. Producent oczywiście nie mógł oprzeć się ulokowaniu kamerki selfie (16 Mpix) w górnym lewym rogu. Naprawdę, nie rozumiem, czemu tak wielu producentów angażuje obszar roboczy wyświetlacza.

Z tyłu odnajdziemy potrójny aparat głowny: 64 Mpix + 8 Mpix (szeroki kąt ze światłem f/2.4) + 2 Mpix czujnik głębi. Ciekawostką jest brak 8 Mpix teleobiektywu, który posiada chiński odpowiednik urządzenia. Mówi się, że telefon może być nieco tańszy niż Huawei P40 Lite 5G który wydaje się być jednym z głównych rywali tego smartfona. Przypomnijmy tu tylko, że telefon od Huawei może kosztować 1700 złotych, a więc Honor 30S powinien kosztować nieco mniej.

Jaki smartfon z 5G warto kupić w 2020 roku?

W tej chwili jest tutaj o wiele więcej niewiadomych niż pewniaków. Specyfikacja – owszem – w większości jest jasna i klarowna, jednak przykład 8 Mpix teleobiektywu, który nie pojawi się w europejskiej wersji Honora 30S każe przemyśleć sprawę raz jeszcze. Czy będzie to jedyna zmiana? Na to pytanie – niestety – nie znamy odpowiedzi. Pewniakiem wydaje się być Android 10 z ekosystemem HMS, który ma za zadanie zastąpić GMS czyli Google Mobile Services.

Cieszy, że firma inwestuje w telefony z modemem 5G. Jak pokazało nasze zestawienie, wciąż trudno o urządzenia, które będą wspierać ten standard łączności, a jednocześnie kosztują mniej niż dwa tysiące złotych. Inne firmy, na czele z Xiaomi, już teraz walczą o obniżenie ceny wejścia do świata 5G, dlatego nie powinno dziwić że Honor i Huawei także chcą wykroić dla siebie możliwie jak największy kawałek z tego tortu. O nowościach związanych z Honorem 30S będziemy Was informować na bieżąco.

źródło: gsmarena, opracowanie własne