niedz.. lip 21st, 2024

Ulepsz swój internet z Deco X20 od TP-Link

fot: producent

Trzeba przyznać, że urządzeń sieciowych na naszym rynku raczej nie brakuje. Każdy z nas bez problemu będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Wybierając router, należy przeanalizować, czy oferowany zasięg będzie pokrywał cały nasz dom. Są różne rozwiązania tego problemu, jednak najłatwiejszym wydaje się być zastosowanie technologii Mesh.

Czym jest technologia Mesh?

Dość często spotyka się tłumaczenie tego rozwiązania, jako „sieć kratowa”. Całość dotyczy jednak urządzeń, które nieustannie ze sobą współpracują. Na budowę takiej sieci składa się router główny, inaczej matka oraz urządzenia poboczne rozszerzające zasięg. Rozwiązanie cechuje się bardzo prostą konfiguracją i brakiem przerw podczas połączania się między nadajnikami.

Tani telewizor 32 cale – który warto kupić? (TOP5)

TP-Link wydał właśnie nowy model pozwalający na osiągnięcie jeszcze lepszych wartości przy jednoczesnym dopasowaniu się do najnowszych standardów budowania infrastruktury sieci. Nowy Deco X20 pracuje w standardzie WiFi 802.11ax, który dzięki wsparciu modulacji 1024-QAM oraz długi symbol OFDM potrafi osiągnąć naprawdę pokaźną prędkość do 1.8 Gb/s i to aż w dwóch pasach (do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w 2,4 GHz).

Dzięki kolorowaniu technologii Beamforming zastosowanemu w urządzeniach Deco X20, trzy routery Deco mogą objąć swoim zasięgiem dom o powierzchni nawet do 540 m². W praktyce oznacza to, że każdy z użytkowników może swobodnie grać bez opóźnień w przesyle lub oglądać filmy w wysokiej jakości, ciesząc się możliwie najlepszą jakością obrazu i dźwięku nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pozostali domownicy generują na swoich urządzeniach wzmożony ruch danych.

TP Link Deco X20
Fot: producenta

Za bezpieczeństwo transmisji danych odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz funkcja TP-Link HomeCare, które pomagają utworzyć dostosowaną do potrzeb każdego, bezpieczną sieć bezprzewodową. Deco X20 wyposażono także w antywirusa oraz QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne.

Cena i dostępność

Nowego Deco X20 możemy już kupić w kwocie 1600 złotych. Niestety, taka wycena może być pewną przeszkodą dla osób chcących pozbyć się dziur w zasięgu internetu w swoim domu. Jak nie patrzeć, nie jest to mała kwota. Co warto wiedzieć, można próbować zwiększyć pokrycie domu zasięgiem na przykład repeaterami czy extenderami zasięgu, jednak wymaga to dodatkowej konfiguracji i zabawy. Może więc nowe urządzenie od TP Link wcale nie jest tak drogie, jak początkowo się to wydaje? 😉

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.

 

Powiązane

Comments are closed.