Flagowiec na sterydach już zmierza do sprzedaży

huawei p40 pro specyfikacja
Fot: producenta

Przyjęło się twierdzić, że najmocniejszym telefonem, jaki w tym roku pokazał Huawei jest P40 Pro. Cóż, w zasadzie można tak powiedzieć, jednak w pewnym sensie jest rozmijanie się z prawdą. Tak naprawdę, producent ma przygotowaną jeszcze mocniejszą wersję, która niebawem trafi do sprzedaży.

Huawei P40 Pro+ specyfikacja techniczna

P40 Pro+ nie jest królikiem z kapelusza. Firma już podczas oficjalnej premiery całej rodziny telefonów P40 poinformowała, że ma w ofercie taki sprzęt. Zresztą, informowaliśmy Was o tym telefonie w tym wpisie. Od początku było też wiadomo, że urządzenie wejdzie do sprzedaży nieco później. Tak się składa, że czas oczekiwania właśnie się kończy i już niebawem – zapewne w czerwcu – P40 Pro+ trafi do sklepów i oferty operatorów GSM.

Wspólnych cech z P40 Pro jest bardzo dużo. Przede wszystkim, ekran i specyfikacja techniczna. Tutaj mamy dokładnie te same wartości. Miłym akcentem jest odrobinę lepsza jakość akumulatora: 4200 mAh, 40 W ładowania „po kablu” i 30 W w trybie ładowania bezprzewodowego. Przypomnę, że Huawei P40 Pro oferuje dla ładowania bezprzewodowego 27 W, więc różnica raczej nie rzuci Was na kolana.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Aparat. Tu dzieje się bardzo wiele. Mamy 50 Mpix (f/1.9) + 40 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (f/4.4) + 8 Mpix (f/2.4) + 3D ToF. Perełką jest jednak aż 10-krotny zoom cyfrowy. Jak nie patrzeć, musi to robić piorunujące wrażenie. Jeśli do tego dodamy zoom cyfrowy x100, to można powoli pokusić się o stwierdzenie, że konkurencja poczuła na plecach zimny pot. Wciąż nie znamy oferty przedsprzedażowej. Wiemy natomiast, że Huawei P40 Pro+ dostanie Androida 10 z EMUI 10.1, jednak bez wsparcia usług Google Mobile Servies, a z HMS.

Dlaczego kupiłem Huawei’a P40 Lite E i stawiam na HMS?

Cena Huawei P40 Pro+

O ile wiem, cena najmocniejszej wersji smartfona dla Polski jeszcze nie została oficjalnie podana. Na szczęście z pomocą przychodzi serwis źródłowy, któremu zawdzięczamy dzisiejsze nowości. Telefon został już wyceniony w Chinach, więc można pokusić się o wstępne oszacowanie cen, jakie mogą pojawić się u nas, w Europie. Weźcie poprawkę na to, że nie są to ostateczne wartości, a raczej poszlaki, które możemy tutaj ładnie określić mianem „możliwych widełek cenowych” 😉

Spekuluje się, że P40 Pro+ z 8 GB RAM i 256 GB na dane może kosztować 4600 PLN, a wersja 8/512 GB uszczupli stan konta o około 6000 złotych. Smaczkiem na który mało kto zwraca uwagę jest to, że P40 Pro+ to jeden z pierwszych telefonów producenta, który wspiera standard przesyłu danych WiFi 6+ co ma zapewnić teoretyczną prędkość przesyłu na imponującym poziomie 2,4 Gb/s. Gdy tylko poznamy oficjalne ceny i program przedsprzedaży w Polsce, zaktualizujemy wpis.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne