Genialne. Powstał prysznic z wbudowanym głośnikiem

głośnik pod prysznic
Kohler Moxie, fot: producenta

O osobach, które kochają śpiewać pod prysznicem, krążą legendy. A jako, że w każdej legendzie jest ziarno prawdy, to można zakładać, że takie osoby istnieją naprawdę. I właśnie dla nich powstała nowa seria pryszniców Moxie.

Wodoodporne głośniki Bluetooth pod prysznic nie są niczym nowym. Znamy je od lat. Świetnie radzą sobie one nie tylko w warunkach terenowych, ale i pod prysznicem. Jeśli jednak należycie do tych osób, które nie lubią zaśmiecać łazienki kolejnymi akcesoriami, to polecam spojrzeć Wam z dużą ciekawością na prysznic Kohler Moxie. Żeby było jeszcze ciekawiej, wbudowany głośnik pod prysznic, to nie jakiś przeciętniak. Za nagłośnienie odpowiada ceniony w branży układ od firmy Harman Kardon.

głośnik bluetooth pod prysznic
Kohler Moxie, fot: producenta

Zgodnie z rynkową modą, głośnik Bluetooth pod prysznic ma własną aplikację, a wbudowany akumulator – zdaniem producenta – pozwala na 6-7 godzin pracy przy głośności ustawionej na 70%. Gdy akumulatory wyczerpią się, możemy naładować je za pomocą bezprzewodowej stacji dokującej. Doceniam, bowiem minimalizacja kabli, które biegną po ścianach i podłogach naszych domów i mieszkań, na pewno będzie dla wielu firm priorytetem na najbliższe lata.

Głośnik wodoodporny Moxie można kupić w kilku wersjach. Jeśli zależy Wam na synchronizacji z Amazon Alexa, powstała dedykowana seria urządzenia, która została wyceniona na 159 dolarów (600 złotych). Ta wersja dodaje oczywiście możliwość wydawania poleceń głosowych dla Alexy oraz wsparcie dla usług, które producent skupił w usłudze Kohler Connect. Za najtańszą wersję, która bazuje tylko na łączności Bluetooth i można ją traktować po prostu jako ciekawy, bezprzewodowy głośnik bez funkcji smart, zapłacimy 99 dolarów (380 złotych). Słuchawka prysznicowa, to wydatek 70 dolarów (265 złotych).

Urządzenia tego producenta dopiero co wchodzą do Europy, jednak jeśli dobrze poszukacie, to na pewno zdołacie odnaleźć Moxie na Amazonie w dość atrakcyjnych cenach. W chwili, gdy sprawdzałem ceny urządzeń na potrzeby tego wpisu, można było je kupić zarówno na niemieckiej, jak i brytyjskiej wersji serwisu. A właśnie z tych sieci sprzedażowych Amazona najczęściej korzystają klienci z Polski. Na ten moment nie wiadomo, czy akcesoria firmy Kohler pojawią się w Polsce w oficjalnym modelu sprzedażowym.

źródło: CNET