HERO Grill – przenośne rozwiązanie dla wymagających

HERO Grill
HERO Grill, fot. Amazon.com

Jeśli szukasz małego i przenośnego grilla, który nie jest tandetną jednorazówką, rozwiązaniem dla Ciebie może być HERO Grill.

Mieszkam obecnie w centrum Poznania, co oznacza, że swojego grilla nie mam, a nawet gdybym miał, rozpalenie go na balkonie nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Trochę mi to przeszkadza, ponieważ w czasach gdy byłem jeszcze piękny i młody, regularnie spotykałem się ze znajomymi na taką wyżerkę. Gdybym chciał teraz skoczyć na grilla, musiałbym się z kimś umówić lub postawić na jednorazówki z marketów, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Jest jednak dość ciekawa alternatywa – HERO Grill.

To produkt marki Fire & Flavor (swoją drogą, czy może być lepsza nazwa dla takiej firmy?), który łączy jakość dużego grilla oraz mobilność jednorazowego odpowiednika. Jego waga jest mniejsza niż 4,5 kilograma, a przenoszenie w dołączonym pokrowcu nie powinno sprawić żadnych problemów.

HERO Grill
HERO Grill, fot. Amazon.com

Atutem tego produktu jest również ceramiczna powierzchnia, dzięki której jedzenie nie będzie przywierać, a jej czyszczenie będzie dużo prostsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań (ruszt można myć w zmywarce). Podczas sprzątania nie będziecie mieli również problemu z węglem, ponieważ pod rusztem układacie dołączoną do zestawu tackę ze specjalnymi węgielkami. Następne można je wyrzucić i podłożyć nowe, co jest niesamowicie wygodne.

Producent zaświadcza, że do rozpalenia tego grilla wystarczy jedynie 10 minut. Następnie temperatura będzie utrzymywać się przez co najmniej godzinę. Przez cały czas będziecie mogli kontrolować jedzenie, ponieważ do zestawu został dołączony termometr. Jest to zdecydowanie lepsza metoda niż „na oko”, szczególnie przy przyrządzaniu czegoś więcej niż kiełbasek czy szaszłyków. To nie koniec zalet, gdyż do grilla dołączona jest bambusowa łopatka, która została specjalnie dla niego zaprojektowana.

HERO Grill wydaje się być idealnym kompanem wypraw nad jezioro, a jego jedyną wadą może być cena. Za opisywany wariant trzeba zapłacić na Amazonie 139,95 dolarów, czyli jakieś 540 złotych (można nabyć też nieco słabiej wyposażony zestaw za 99,95 dolarów, co daje w przeliczeniu jakieś 380 złotych). Jeśli zamierzacie dużo korzystać z grilla w wakacje, cena sprzętu jest do przełknięcia. Gorzej z  wkładami, gdyż za pakiet dwóch trzeba zapłacić 19,95 dolarów, czyli jakieś 80 złotych.

Hero Grill oferuje oczywiście dużo większą wygodę niż przenośne wynalazki z marketów, ale je można nabyć już za 10 złotych. To często argument nie do pokonania.

Źródło: Amazon via thegadgetflow.com