Honor 30 Pro+ wykręca świetny wynik w DxOMark

honor 30 pro+ aparat
Fot za: ZingGadget

Nie jestem wielkim entuzjastą benchmarków, jednak jeśli któryś z nich śledzę uważnie, to jest to właśnie DxOMark. A tak się fajnie złożyło, że najnowszy flagowiec firmy Honor pokazał się w nim z bardzo dobrej strony.

Piękny pojedynek z Huawei P40 Pro+

Honor oficjalnie pokazał dziś światu swojego tegorocznego flagowca. Podczas prezentacji firma ogłosiła też, że sprzęt wykręcił niesamowity wynik w DxOMark. Precyzując, 125 punktów. Sprawia to, że smartfon wyprzedził między innymi Oppo Find X2 Pro czy Huawei Mate 30 Pro 5G, Xiaomi Mi 10 Pro czy iPhone’a 11 Pro Max. Czy 125 punktów zapewniło pierwsze miejsce? Nie, choć zabrakło naprawdę niewiele.

W ostatecznym rozrachunku, o trzy punkty lepszym rezultatem może pochwalić się Huawei P40 Pro+ który już jakiś czas temu wykręcił 128 punktów w benchmarku. Zresztą, testerzy w swoim komentarzu do wyników odnoszą się do flagowca z logo Huawei na obudowie. Mimo tego, że oba sprzęty mają zupełnie inny moduł aparatu głównego, to zdaniem recenzentów, odbiorca niemal nie będzie w stanie dostrzec różnic.

DXOMark: Huawei P40 Pro to najlepszy foto smartfon!

Doceniono też balans bieli oraz dobre, naturalne odwzorowanie kolorów. Jednocześnie, ekipa DxOMark odnotowała, że występują pewne problemy z jakością barw przy słabszym, sztucznym oświetleniu, ale nie powinny one przeszkadzać użytkownikom. Doceniono czas reakcji AF i rozpiętość tonalną w dobrych warunkach oświetleniowych. Pokazuje to zarazem bardzo dobitnie, że matryca Sony IMX700 poradziła sobie świetnie.

Przypomnijmy tu pokrótce, że urządzenie bazuje na następujących matrycach: 50 Mpix (f/1.9 + sensor 1/1.28″, bez OIS) + 16 Mpix moduł z szerokim kątem + 8 Mpix teleobiektyw. Flagowiec z logo Honor kusi 5-krotnym zoomem optycznym, 10-krotnym przybliżeniem hybrydowym i x50 zoomem cyfrowym. Za Honora 30 Pro+ w wersji 8/256 trzeba zapłacić 4999 juanów (niecałe 3000 złotych), a 12/256 to wydatek zbliżony do 3300 PLN. Oj, chyba będzie hit. Rzecz jasna, warto zakończyć ten wpis informacją o tym, że flagowiec Honora nie ma usług Google (Google Mobile Services), a rolę ich zamiennika pełnią HMS, o których tutaj pisał Wam Konrad.

źródło: DxOMark, zinggadget opracowanie własne