Designerskie ognisko w Twoim ogrodzie

Bubble
Bubble, fot. focus-fireplaces.com

Jeśli macie ogród i myślicie nad ciekawym sposobem jego oświetlenia, dobrym rozwiązaniem wydają się być designerskie ogniska.

Może to tylko moje wrażenie, że wydaje mi się, że designerskie przedmioty do domu czy ogrodu, coraz częściej starają się łączyć tradycję z nowoczesnością. Świetnym tego przykładem są domowe kominki marki Vogg, które opisywałem ostatnio. Kolejnym ciekawym produktem jest Bubble, czyli ognisko, ale zamknięte w pięknej formie.

Bubble to kula o 70-centymetrowej średnicy, która jest częściowo otwarta z jednej strony. Właśnie tam jest miejsce na palenisko, tym razem jednak tradycyjne, gdyż paliwem ma być zwykłe drewno. Miejsca na ognisko zostało specjalnie zabezpieczone przez korozją, a dzięki wyjmowalnej misce w której się znajduje, jest również łatwe do czyszczenia. Produkt ten został wyposażony w dwa małe kółka, dzięki czemu z łatwością można przenieść w inne miejsce.

Możecie powiedzieć, że to tylko ognisko, ale w nieco ładniejszej formie. Prawdopodobnie będziecie mieli rację, ale w wielu ogrodach produkt ten będzie pasować idealnie. Z racji na wykorzystanie drewna, ogień ten pozwoli się ogrzać, a i będzie można coś na nim przyrządzić.

VOGG EVE-THERO to kominek do każdego mieszkania

Nie da się również ukryć, że to dużo ciekawsze oświetlenie ogrodu niż kilka lampek solarnych z marketu. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że kilka takich palenisk będzie wyglądać zdecydowanie lepiej niż zestaw inteligentnych lamp ogrodowych świecących na różne kolory. Może to tylko moje zdanie, ale jednak kilkanaście lat w harcerstwie i setki ognisk zrobiły swoje.

Na razie produkt ten nie został jeszcze wyceniony, ale obstawiam, że nie będzie to tania przyjemność. Z drugiej strony trzeba przyznać, że wygląda świetnie, no i jest to normalne ognisko, co dla mnie również jest sporym plusem.

Źródło: focus-fireplaces.com, archiexpo.com via homecrux.com