VOGG EVE-THERO to kominek do każdego mieszkania

Kominek VOGG EVE-THERO
Kominek VOGG EVE-THERO, fot. vogg.pl

Niemal całe swoje życie mieszkam w bloku, więc siłą rzeczy o kominku mogłem jedynie pomarzyć. Na szczęście po to jest technologia i pomysłowość ludzka, żeby takie marzenia spełniać. Vogg Eve-Thero jest tego doskonałym przykładem.

Wygląda na to, że za jakiś czas będę mógł zrealizować swoją chęć posiadania kominka, ale bardzo długo nie miałem takiej możliwości. Mimo kilku minusów (ale i sporej ilości plusów) lubię mieszkanie w bloku, gdzie kominek oczywiście nie wchodzi w grę. Pewnym rozwiązaniem są produkty marki VOGG.

Cechują się one wykorzystaniem biopaliwa, a ich główną zaletą jest uniwersalność. Ze względu na użycie bioetanolu, nie potrzebny jest przewód kominowy, więc gadżet ten można ustawić w dowolnym pomieszczeniu. Nie powstają również produkty uboczne spalania jak sadza, popiół czy dym.

Kominek VOGG EVE-THERO
Kominek VOGG EVE-THERO, fot. vogg.pl

Mnie najbardziej zainteresował model VOGG EVE-THERO. Jest to kominek ręcznie wykonany ze stali nierdzewnej, a jego wymiary to 70 x 73 x 25 cm (szerokość x wysokość x głębokość). Pojemność pojemnika na płyn wynosi 0,7 litra co według producenta powinno zapewnić między 1,5, a 2,5 godziny palenia. Nie jest to specjalnie długo, ale na spokojny wieczór przy filmie powinno wystarczyć. Warto też pamiętać, że zawsze łatwo można uzupełnić płyn, ponieważ do zakupu dodawane są niezbędne akcesoria.

Nie da się również pominąć w tym przypadku kwestii designu, ponieważ bez wątpienia to bardziej ładny gadżet, niż sprzęt, który zapewni ciepło dla całego domu podczas długiej zimy. Oczywiście wydziela on ciepło, ale zakładam, że jest ono racze symboliczne. Wracając do kwestii wizualnych, zarówno VOGG EVE-THERO, jak i inne kominki tego producenta, wyglądają nowocześnie i minimalistycznie. W nim nie przypominają tradycyjnych rozwiązań znanych z domów, ale to dobrze. W nowocześnie urządzonym mieszkaniu, będą doskonałym uzupełnieniem. Nawet jeśli nie odpowiadałoby Wam wykonanie ze stali nierdzewnej, w tym samym kształcie są produkty z czarnego lub białego marmuru.

Teraz trzeba przejść do najmniej przyjemnego elementu, czyli ceny. Za opisywany kominek VOGG EVE-THERO trzeba zapłacić 16 758 złotych. Może pocieszy Was fakt, że wysyłka przy tym produkcie jest darmowa.

Jeśli sama idea Wam się spodobała, ale cena jest zaporowa, warto wejść na stronę i zobaczyć inne kominki. Najtańsze kosztują ok. 5000 złotych, co nadal jest dość sporą kwotą, ale jednak nieco niższą.

Źródło: archiexpo.com, vogg.pl via homecrux.com