Huawei aktualizuje rodzinę P30

huawei p30 Lite promocja
Fot: producenta

Aktualizacje zawsze są w świecie Androida mile widziane. Świetnie zdaje sobie sprawę z tego Huawei, który właśnie rozpoczął wydawanie uaktualnień dla urządzeń z rodziny P30. Co ważne, na liście są nie tylko flagowce.

Huawei P30 Lite – specyfikacja techniczna

Miło mi poinformować Was o tym, że poza flagowcami z rodziny P30, update wjechał też na niżej lokowanego P30 Lite. Pozwólcie, że pokrótce przypomnę Wam jego specyfikację techniczną. Ekran ma przekątną 6,15 cala i pracuje w rozdzielczości FUll HD+. Sercem konstrukcji jest Kirin 710 z grafiką Mali G51, któremu towarzyszą 4 GB pamięci RAM i aż 128 GB miejsca na dane. Jak na „Lite’a” to całkiem dobra specyfikacja.

Aparat główny to trio na jakie składa się zestaw 48 Mpix + 8 Mpix moduł z szerokim kątem + 2 Mpix kamerka do głębi. Na froncie, w niezbyt agresywnie zarysowanej łezce czeka 24 Mpix kamerka selfie ze światłem f/2.0. Akumulator ma pojemność 3340 mAh, a niezwykle miłym akcentem, który dodatkowo podkreśla, że jest to naprawdę ciekawa opcja, jest obecność modułu NFC. Przypomnijmy, że smartfon debiutował z Androidem 9 Pie, który wspiera obsługę usług od Google, tzw. GMS.

Huawei P40 Pro – recenzja po dłuższym czasie

Huawei P30 Lite – aktualizacja

W Europie Zachodniej zaczęła pojawiać się nowa łatka oprogramowania układowego dla P30 Lite. Wprowadza ona czerwcowe łatki bezpieczeństwa i zwiększa szeroko rozumiane bezpieczeństwo oprogramowania. Huawei zoptymalizował też wydajność smartfona. Po aktualizacji, powinniście cieszyć się EMUI 10.0.0.223, którego paczka instalacyjna ma 125 MB. Niby to niewiele, ale jednak upewnijcie się, że pobranie uaktualnienia nie nadwyręży Waszej paczki danych u operatora zbyt mocno.

Nowy soft jest wdrażany etapami, więc nie zdziwcie się, jeśli po sprawdzeniu aktualizacji ręcznie, nie będzie ona jeszcze dla Was dostępna. Mimo tego, że są to „dopiero czerwcowe” łatki bezpieczeństwa, nie ukrywam, że cieszy mnie to, że firma dba nie tylko o swoje flagowce z linii P40 (w tym świetnego P40 Pro) ale i o „Lite’y”, które z założenia cieszą się nieco mniejszą uwagą producentów po pewnym czasie. To postawa warta pochwały, którą z tego miejsca chciałem docenić. Brawo, Huawei!

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne