Samsung wydaje aktualizację dla smartfonów w Polsce

aparat samsunga galaxy note 9
Fot: własne

Druga połowa każdego miesiąca to dobry czas dla posiadaczy ex-flagowców od Samsunga. Właśnie w tym czasie producent zwykł wydawać nowe łatki zabezpieczeń, które czasem przynoszą też jakieś nowe funkcje. Jak potoczyły się sprawy w lipcu?

Samsung Galaxy Note 9 – specyfikacja techniczna

Warto rozpocząć od tego, że od strony formalnej Note 9 to wciąż ex-flagowiec. No, a przynajmniej jeszcze przez kilka miesięcy, do debiutu rodziny Note 20 o której wiemy już całkiem sporo. Jeśli chcecie prześledzić informacje o tegorocznym Notatniku, to zapraszam Was tutaj. Wracając do Note’a 9, wyróżnia się on 6,4 calowym ekranem AMOLED, który wykonano w formacie 18,5:9. Telefon napędza Exynos 9810 z grafiką Mali G72. Na pliki przewidziano 128 GB, a całość wieńczy 6 GB pamięci RAM.

Urządzenie jest hybrydowym Dual SIM-em, na wyposażeniu ma stereofoniczne głośniki zgodne ze standardem Dolby Atmos. Aparat główny to dość wiekowy, ale wciąż dobry duet, na jaki składa się 12 Mpix z mechaniczną zmienną przesłoną f/1.5 lub f/2.5 oraz 12 Mpix teleobiektyw. Kamerka selfie ma 8 Mpix i światło f/1.7. Akumulator oferuje pojemność 4000 mAh, a telefon już od pewnego czasu pracuje pod kontrolą Androida 10. Wcale nie tak dawno temu urządzenie dostało aktualizację One UI do wersji 2.1.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Samsung Galaxy Note 9 – aktualizacja oprogramowania

Nowa wersja softu, która – między innymi – ukazała się na Note 9, została oznaczona jako N960FXXS6ETG1. Zajmuje ona 120 MB i wprowadza nowe, datowane na lipiec, łatki bezpieczeństwa. W changelogu od Samsunga możemy przeczytać, że poprawiono też stabilność pracy telefonu, ulepszono wybrane funkcje, a także zoptymalizowano wydajność. Niestety, ale producent ani słowem nie zająknął się o nowych funkcjach w aplikacji aparatu. A szkoda.

Podejrzewam, że soft już niebawem trafi do telefonów z rodziny Galaxy S9, a w dalszej perspektywie czasowej zawarte w nim poprawki pojawią się też w telefonach Samsunga, które przeszły na kwartalny model otrzymywania aktualizacji. W tym gronie jest na przykład rewelacyjny Samsung Galaxy S8. Sama procedura aktualizacji przebiegła szybko, bez najmniejszych problemów. Aktualizowane urządzenie było wolne od brandu operatora, bazowało na czystym sofcie od producenta wydanym na region XEO.

źródło: własne