Huawei dodaje nowe funkcje do EMUI

huawei p40
Fot: producenta

Od pewnego czasu producent bardzo dynamicznie ruszył z aktualizacją swojej nakładki na Androida. Zmiany są stale wprowadzane, a ich zakres można uznać za bardzo korzystny prognostyk na przyszłość. Co tym razem pokazał chiński gigant?

EMUI 10.1 dostanie kilka nowości

EMUI 10.1 jest już obecne dla kilku smartfonów w Chinach. W Europie wciąż czekamy na oficjalną, stabilną wersję nakładki dla zeszłorocznych telefonów. W tej chwili szczęśliwcami, którzy mogą korzystać z tego softu są tylko posiadacze Huawei P40 i P40 Pro. Producent nie skupia się tylko i wyłącznie na wydaniu uaktualnienia, ale też stale rozwija i wprowadza kolejne innowacje. Tym razem padło na poszerzenie możliwości asystentki Huawei, czyli Celii.

Oprogramowanie będzie potrafiło rozpoznać o wiele więcej poleceń, co ma zwiększyć jego funkcjonalność na tle konkurencyjnych usług. Oznacza to, że Celia będzie nieco bardziej interaktywna i wykona więcej poleceń, jakie podyktuje jej użytkownik. Zmiany zostały zapowiedziane podczas konferencji w Chinach, jednak jest niemal pewnym, że te same funkcje już niebawem zostaną wprowadzone w pozostałych częściach świata, wliczając w to grono Europę. Dokładna lista komend nie jest jeszcze znana.

Huawei nie zwalnia. Inteligentna asystentka Celia zmierza do serii P40

Asystentka od Huawei ma rywalizować z największymi graczami na rynku, na czele z Siri, Asystentem Google i Alexą od Amazonu. To bardzo ambitny plan i nie zdziwię się, jeśli przed inżynierami rozwijającymi projekt dużo nadgodzin. Wiadomość na pewno wyda się być ekscytującą dla fanów firmy w krajach hiszpańskojęzycznych czy anglojęzycznych. Niestety, ale w tym momencie Celia nie potrafi porozumiewać się z nami w języku polskim.

Producent wciąż na u nas bardzo dobre notowania, więc pozostaje mieć nadzieję, że ktoś w firmie pochyli się nad Polską i zapewni nam możliwość komunikowania się z asystentką w ojczystym języku. Gdyby do tego doszło, byłby to pewnego rodzaju przełom i przełamanie monopolu Google. Na dziś dzień ani Siri ani Alexa także nie rozumieją języka polskiego. To nisza, którą Huawei powinien wykorzystać. Czy tak będzie? Na to pytanie niestety nie znam odpowiedzi.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei P40.