Huawei Enjoy Z zadebiutuje już niebawem

huawei p30 Lite promocja
Fot: producenta

Mimo problemów, które wywołały ostatnie decyzje administracji Stanów Zjednoczonych, Huawei nie zwalnia tempa. Jeszcze w maju możemy spodziewać się kolejnego urządzenia z logo firmy na obudowie.

Huawei Enjoy Z – specyfikacja techniczna

Huawei Enjoy Z
Fot za: IndiaShopps

Niestety, ale wciąż nie dysponujemy pełną wiedzą o specyfikacji technicznej urządzenia. Pewniakiem jest moduł łączności 5G oraz planowe włączenie smartfona do oferty już 24 maja. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że ta data dotyczy Chin. Do Europy Enjoy Z zapewne dotrze nieco później. Wbrew temu, co pośrednio sugeruje grafika, raczej nie będzie to składany telefon. Wiele wskazuje na to, że będzie to „ponadprzeciętny” średniak.

Spodziewamy się też kilku różnych częstotliwości odświeżania. Zapewne będzie można przełączać się między 60 a 90 lub 120 Hz, jednak szczegóły pozostają nieznane. Jest możliwym, że smartfon będzie pracować pod kontrolą MediaTeka. To dość niespodziewana zagrywka, której zapewne wiele osób się nie spodziewało. Ostatecznie, Huawei ma swoją autorską linię procesorów Kirin, która z roku na rok rozwija się coraz lepiej.

Branżowe plotki sugerują, że telefon może otrzymać tajemniczy procesor o nazwie Dimensity 800. Wiemy jeszcze, że oznaczenie kodowe smartfona to „Teller”. Serwis źródłowy sugeruje, że możliwe jest zaopatrzenie smartfona w szybkie ładowanie o mocy zbliżonej do 22,5 W. Jasne, sporo mniej niż oferuje flagowa rodzina P40, ale też cena tego sprzętu będzie zupełnie inna, niższa. Podobno Huawei tworzy to urządzenie z planem, by miało ono walczyć z Redmi 10X Pro 5G i Redmi K30i 5G od Xiaomi.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

O ile o specyfikację techniczną i zestaw matryc głównych jestem więcej niż spokojny, o tyle rywalizacja producenta z Xiaomi będzie nieco utrudniona, zwłaszcza poza Chinami. Dlaczego? Chodzi oczywiście o brak usług Google Mobile Services (GMS). Huawei tworzy swój własny ekosystem, HMS, w który pompuje naprawdę sporo pieniędzy i świetnych rozwiązań, jednak nie da się nie dostrzec, że przepaść w ilości aplikacji dla obu platform jest duża. Jasne, bez usług Google można żyć, jednak brak niektórych apek bywa szczególnie bolesny.

źródło: IndiaShopps, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei P30 Lite.