Zyskaj dostęp do większej ilości aplikacji na smartfonach Huawei

huawei p40
Fot: producenta

W dalszym ciągu trwa ban na usługi Google na urządzeniach od Huawei. Co więcej, został on przedłużony na kolejny rok. Mimo to producent nie za bardzo się tym przejął i przedstawił swoją wersję usług, czyli Huawei Mobile Services. Minus tego wszystkiego jest taki, że rozwiązanie to dopiero zaczyna raczkować, więc brakuje na nim wiele aplikacji. Istnieją jednak narzędzia pozwalające na zainstalowanie dobrze znanych apek. Wszystko dzięki MoreApps.

Czym jest MoreApps?

Najprościej rzecz ujmując, jest to nic innego, jak wyszukiwarka plików .apk, które służą do instalacji poszczególnych aplikacji na nasz smartfon. Z pewnością powiecie, że to samo można zrobić, korzystając z wyszukiwarki internetowej.

Oczywiście, nie trudno się z tym nie zgodzić, lecz czy nie o wiele wygodniej zrobić to w aplikacji, która sama odszuka wybraną przez nas aplikację i ją zainstaluję? Według mnie o wiele!

Dlaczego kupiłem Huawei’a P40 Lite E i stawiam na HMS?

Jak korzystać z MoreApps?

Na samym początku musimy wejść w sklep z aplikacjami, czyli AppGallery. Tam wyszukujemy MoreApps, po czym ją pobieramy i instalujemy.

 

Następnie ją włączamy i zaczynamy wyszukiwać interesującą nas aplikację, czyli na przykład Netflix. Po jej wybraniu pojawiają nam się źródła, z których możemy pobrać interesującą nas apkę. Powiedźmy, że interesuje nas APKPure. Automatycznie zostaniemy przekierowani na odpowiednią stronę, gdy rozpocznie się pobieranie. Po tym wszystkim zostaniemy poproszenie o zezwolenie na aplikacji Przeglądarka na instalowanie aplikacji. Natomiast gdy posiadamy już na swoim telefonie APKPure, to zostaniemy automatycznie przekierowani do interesującej nas aplikacji.

Ostatnim już krokiem jest pobranie w tym przypadku Netflixa i jego zainstalowanie.

 

Po tym wszystkim możemy cieszyć się możliwością oglądania seriali i filmów na naszym smartfonie, bez potrzeby korzystania z wersji przeglądarkowej. Rozwiązanie to jest naprawdę przydatne, a co najważniejsze odejmuje nam dodatkowego klikania, szukania interesujących nas aplikacji.

Oczywiście baza aplikacji HMS stale się powiększa i z pewnością kiedyś nie trzeba będzie tak kombinować, by zainstalować to, co potrzebujemy na naszym telefonie.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne; na zdjęciu głównym Huawei P40


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.