Huawei ma urządzenie z kamerą pod ekranem?

huawei mate 30 pro wyświetlacz
Huawei Mate 30 Pro, fot: własne

Chiński producent słynie z innowacji. Huawei wyniósł fotografię mobilną do poziomu, jaki dla wielu innych marek był niemal niemożliwy do osiągnięcia. Firma nie zwalnia tempa i już teraz myśli nad kolejnymi nowinkami.

Honor Magic 3 dostanie kamerę pod ekranem?

Dosłownie kilka dni temu pisałem Wam o tym, że Visionix, czyli chiński producent matryc pochwalił się w sieci swoją autorską technologią, która pozwala schować kamerę w pełni pod ekranem, bez konieczności zapewniania jej jakichś dodatkowych notchy, łezek czy dziurek w obszarze roboczym ekranu. Wiele wskazuje na to, że do walki o tę technologię staną najwięksi giganci rynku smartfonów, jacy są obecnie na rynku. A pośród nich – Huawei.

Najnowsze plotki sugerują, że firma może zdecydować się na zastosowanie technologii od Visionix w 2021 roku, ale testem bojowym będzie Honor Magic 3, który powinien zadebiutować jeszcze w tym roku kalendarzowym. To właśnie w tej konstrukcji kamera schowana za ekranem ma pojawić się po raz pierwszy. Podobno producent zamierza skorzystać z matrycy OLED, jednak w chwili obecnej nie wiemy, czy będzie to ekran płaski (tzw.”flat”) czy czterostronnie zagięty, jak na przykład w Huawei P40 Pro.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Na potrzeby nowej technologii, jaka ma pojawić się w Magic 3 zostanie przebudowany cały moduł matrycy. Pojawi się nowy układ obwodów, zmianom ulegnie struktura pikseli, a także zostaną wprowadzone nowe, przeźroczyste materiały, które będą musiały zyskać akceptacją Visionix. Można powiedzieć, że będzie to prawdziwa rewolucja, której jednak niemal nigdy nie dostrzeżemy gołym okiem. Ot, koronny przykład na to, że najciekawsze zmiany w telefonach często dokonują się „pod maską”.

Niestety, ale w tej chwili nie wiemy, jaką specyfikację będzie posiadał Honor Magic 3. Nie znamy też jego daty premiery ani rynków docelowych. O ile o aparaty można być więcej niż spokojnym, o tyle ekran to jedna wielka zagadka. Można zgadywać, że branża bardzo entuzjastycznie zareagowała na patent firmy Visionix, ale jak rozwiązanie sprawdzi się w praktyce, to wciąż zagadka. Jeśli polityka Stanów Zjednoczonych nie ulegnie zmianie, to flagowiec firmy Honor zadebiutuje bez usług Google.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei Mate 30 Pro