Pierwsza dostawa OLED dla iPhone 12 nie dotarła?!

apple iphone x 256 gb
Fot: producenta

Plotka głosi, że w tym roku Apple postanowiło zdywersyfikować dostawy matryc OLED i zdecydowało się zaprosić do współpracy trzy firmy. Jak głosi plotka, pojawiły się już pierwsze komplikacje.

BOE nie dostarczyło matryc?

Przypomnijmy tu pokrótce, że w tym roku (rzekomo) wszystkie smartfony Apple mają dostać matrycę OLED. Bez względu na to, czy postawimy na podstawowego iPhone’a 12 czy na wersję Pro lub Pro Max, na pokładzie będzie wyświetlacz wykonany właśnie w tej technologii. Nie wiadomo, czy tak samo firma podejdzie do kwestii 5G, jednak najnowsze plotki, o jakich pisałem Wam w tym wpisie sugerują, że tutaj może już nie być tak kolorowo.

Tak czy inaczej, firma z logo nadgryzionego jabłka zaprosiła do współpracy trzech producentów ekranów: Samsunga, LG Display oraz BOE, które jest mocno związane z Huawei. No i właśnie ten producent napotkał na pewne trudności. Koreański serwis DDaily sugeruje, że kłopoty mogły wynikać z niemożnością przejścia kontroli jakości OLED, jaką swoim podwykonawcom narzuciło Apple. Nie wróży to zbyt dobrze na przyszłość.

Smartfony z rodziny iPhone 12 już w certyfikacji. Co z tym 5G?

Nie wiadomo, kiedy testy zostały przeprowadzone i czy w jakiś sposób wpłyną one na dalszą współpracę między Apple a BOE. Po stronie ciekawostek warto też wymienić rzekome nawiązanie współpracy między tym producentem a General Interface Solutions. Obie firmy chcą produkować matryce do podstawowego iPhone’a 12, więc osoby decyzyjne doszły do wniosku, że lepiej będzie się porozumieć. Nie wiadomo, czy Apple narzuciło swojemu partnerowi biznesowemu jakieś dodatkowe wytyczne lub terminy po przekroczeniu których cały deal zostanie zerwany.

Wiemy jednak, że aż 80% matryc, które znajdą się w tegorocznych smartfonach od Apple zrealizuje Samsung. Dla tego producenta nie jest to nic nowego, bowiem współpracuje z firmą Tima Cooka już od dawna. Wystarczy tylko przypomnieć, że 100% dostaw dla pierwszego smartfona Apple, który bazował na matrycy OLED – iPhone’a X – dostarczył właśnie producent z Korei Południowej. W tej chwili nie wiemy, jak ze swoją częścią dostaw radzi sobie LG.

źródło: MacRumors, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Apple iPhone X