Huawei P40 Lite w nowej wersji? To możliwe

huawei p40 lite 5g
Fot: WinFuture

Zdaniem wielu obserwatorów branży mobilnej, łączność 5G to hit 2020 roku. Oczywiście, wdrażanie standardu zajmie jeszcze trochę czasu, jednak obecny rok zdaje się być przełomowy. Rozumie to Huawei, który już teraz aktualizuje swoją ofertę i wprowadza kolejne smartfony, które będą w stanie korzystać z tego rozwiązania.

Huawei P40 Lite 5G – specyfikacja techniczna

Na początku dobre wieści. Telefon będzie dostępny w Europie, a przynajmniej na ten moment wszystko na to wskazuje. Urządzenie dostanie procesor Kirin 820 5G oraz grafikę Mali G57. Spodziewamy się też ekranu o przektnej 6,5 cala, który będzie pracował w rozdzielczości Full HD+. Moduł będzie wykonany w technologii IPS. Ekran – w przeciwieństwie do droższych telefonów z serii P40 – nie będzie miał zagiętych krawędzi. Podejrzewam, że dla wielu z Was będzie to spory atut.

huawei p40 lite 5g
Fot: WinFuture

Zgodnie z oczekiwaniami, dostaniemy ulokowany w otworze, w lewym górnym rogu, 16 Mpix moduł selfie (f/2.0). Wiemy,że telefon może dostać 8 GB RAM i 128 GB na dane użytkownika. Aparat główny to kwartet, na jaki składa się zestaw 64 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (szeroki kąt) + 2 Mpix (do zdjęć makro) + 2 Mpix (do łapania głębi). Bardzo dobrze zapowiada się bateria o pojemności 4000 mAh, która dodatkowo obsłuży 40 W szybkie ładowanie. Jak na telefon z dopiskiem Lite w nazwie – szacuneczek!

huawei p40 lite 5g
Fot: WinFuture

Urządzenie zadebiutuje na Androidzie 10 z nakładką EMUI 10. Oczywiście na oficjalne wsparcie dla Google Mobile Services nie macie co liczyć, trzeba ratować się zamiennikiem w postaci HMS, o którym szerzej pisaliśmy Wam tutaj. Spodziewamy się debiutu w następujących wersjach kolorystycznych: Crush Green, Space Silver, Midnight Black. Dobrze prognozuje też cena. Jeśli dane serwisu źródłowego się sprawdzą, nie przekroczy ona 400 euro, czyli 1800 złotych.

Smaczkiem o którym warto powiedzieć jest rzekoma usługa Huawei Music. Mało kto słyszał o tej aplikacji, a ta – dość niespodziewanie – może odegrać sporą rolę w debiucie P40 Lite 5G. Jeśli plotki się potwierdzą, to zakup tego smartfona będzie równoznaczny z otrzymaniem darmowego, 3-miesięcznego dostępu do usługi muzycznej od Huawei. To ciekawa akcja i szczerze mówiąc, mam nadzieję, że producent z Chin nie ograniczy się tylko i wyłącznie do takiego „gratisu” z okazji premiery telefonu.

źródło: WinFuture, opracowanie własne