Huawei P40 Pro 5G przyłapany w Geekbench. MOC!

huawei p40 pro 5g specyfikacja
Fot: Pixabay

Jesteśmy już bardzo blisko premiery nowych smartfonów od Huawei. Z tego powodu nie powinno Was dziwić, że do sieci stopniowo przedostają się kolejne dane techniczne tych urządzeń. A czasem – jak na przykład dzisiaj – wpadnie też prawdziwa perełka, czyli wynik, jaki wybrany telefon wykręcił w benchmarku.

Huawei P40 Pro 5G

huawei p40 pro 5g specyfikacjaNależy rozpocząć od tego, że urządzenie – zresztą, podobnie, jak pozostałe smartfony z linii P40 – zostaną pokazane światu podczas e-konferencji, która odbędzie się 26 marca. Huawei także przestraszył się koronawirusa, dlatego wydarzenie będzie transmitowane przez internet. W mojej opinii, to bardzo dobra decyzja, którą warto pochwalić. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Warto zauważyć też, że przy okazji danych z Geekbench, poznaliśmy kilka kluczowych aspektów specyfikacji technicznej.

Jeśli dane okażą się być zgodne z prawdą, Huawei P40 Pro 5G ma oznaczenie kodowe ELS-NX9. Telefon będzie działał na Androidzie 10 (choć – niestety – wciąż bez usług Google) w asyście 8 GB pamięci RAM. Spodziewamy się, że nie będzie to jedyny wariant smartfona, dlatego też nie wykluczałbym pojawienia się P40 Pro 5G z inną ilością pamięci RAM. Co nie powinno nikogo dziwić, sprzęt będzie napędzać Kirin 990. Tutaj nie ma żadnej niespodzianki.

Wycieka specyfikacja Huawei P40 Pro Premium Edition

Zatem, jakie wyniki wykręcił telefon w Geekbenchu? W teście single core, P40 Pro 5G zgarnął 776 punktów. W multi-core, telefon wykręcił bardzo przyzwoity wynik 3182 oczek. Oznacza to, że Huawei musiał solidnie zoptymalizować oprogramowanie. Dlaczego? Cóż, Mate 30 Pro, którego specyfikacja jest bardzo zbliżona do tej, jaką ma zaoferować P-czterdziestka, osiągnął kolejno 754 i 2847 punktów. Pokazuje to dość dobrze progres, jaki zanotował producent.

Warto podkreślić też w tym miejscu, że P40 Pro 5G najprawdopodobniej nie będzie najmocniejszym urządzeniem w portfolio firmy. Kilka dni temu opisywałem Wam Huawei P40 Pro Premium Edition. Z jego specyfikacją techniczną możecie zapoznać się tutaj. Warto zakończyć ten wpis dość ogólnym stwierdzeniem: jeśli nawet nie najwyższy model smartfona z serii P40 przebił statystyki, jakie wykręcił świetny Mate 30 Pro, to o wyniki P40 Pro Premium Edition byłbym więcej niż spokojny. Zapowiada się bardzo ciekawa końcówka marca 😉

źródło: Geekbench, opracowanie własne