Xiaomi pokazuje nowy oczyszczacz wody

oczyszczacz wody
Fot: producenta

Xiaomi jest firmą, której portfolio rośnie w imponującym tempie. Producent stawia nie tylko na smartfony czy telewizory, ale oferuje też takie akcesoria, jak zasłony, które oczyszczają powietrze, a także klimatyzatory. Do tego grona dołącza właśnie oczyszczacz wody.

Xiaomi Yunmi S2 600G – specyfikacja, cena

Nowy oczyszczacz wody, to efekt współpracy producenta z firmą Viomi. Warto zauważyć, że firma już jakiś czas temu weszła w ten segment rynku. Wtenczas, za sprawą urządzenia oznaczonego jako 400G Flux. Jak można się domyślać, nowe urządzenie to następca wymienionego wcześniej akcesorium. Co ważne, nowa wersja oczyszczacza wody, to szereg ciekawych usprawnień, które na pewno doceni wielu spośród Was.

Inteligentny dom Xiaomi – co warto wiedzieć?

tani oczyszczacz wody
Fot: producenta

Najważniejsza kwestia, to oczywiście filtracja. Yunmi S2 600G opiera się na filtrowaniu typu „4+1”. W dużym skrócie, mamy więc cztery główne filtry oraz dodatkowy, aktywny. Dzięki takiemu zabiegowi, zwykła woda kranowa bez trudu osiąga standardy dla wody pitnej, którą można od razu nalać sobie do szklanki i wypić. Producent chwali się też tym, że znacząco usprawniono system montażu i demontażu filtrów, z którym teraz spokojnie powinny poradzić sobie nawet osoby, które mają przysłowiowe dwie lewe ręce.

Z rzeczy oczywistych, dopowiem tu jeszcze, że zaawansowana filtracja ma zatrzymywać nie tylko bakterie, ale nawet metale ciężkie czy dodawane do wody w niektórych państwach, antybiotyki, które mogą mieć niekorzystny wpływ na naszą florę bakteryjną. Napełnienie szklanki z wodą zajmuje 8 sekund. Poprzednik potrzebował o dwie sekundy więcej. To także rzecz in plus. Dzięki zupełnie nowej konstrukcji oczyszczacza, Xiaomi szacuje, że trzyosobowa rodzina będzie w stanie zaoszczędzić 1460 litrów wody rocznie. A to całkiem spore oszczędności dla naszego budżetu.

Xiaomi Yunmi S2 600G został wyceniony na 1999 juanów, co daje nam kwotę zbliżoną do 1100 złotych. Jeśli się pospieszycie, to zdążycie jeszcze skorzystać ze specjalnej promocji, w której akcesorium można nabyć za 1298 juanów (ok. 750 złotych). W chwili obecnej nie wiemy, czy firma zdecyduje się wprowadzić oczyszczacz wody do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju. Chcąc go nabyć w chwili obecnej, trzeba posiłkować się importem z Chin.

źródło: GizChina, opracowanie własne