Xperie 1 oraz 5 dostają marcowe łatki bezpieczeństwa

update
Fot: Pixabay

O rzeczach, które Sony mogłoby poprawić na rynku mobilnym, moglibyśmy rozmawiać godzinami, ale pod względem aktualizacji, ciężko jest im coś zarzucić. Właśnie pojawiły się nowe łatki dla flagowców.

Japońska korporacja pod względem aktualizacji i łatek bezpieczeństwa potrafi zaskoczyć. Jeśli mnie pamięć nie myli, raz Sony było nawet szybsze od samego Google’a, ale przeważnie jest raczej nieco z tyłu. Na szczęście dla fanów, niezbyt daleko i to nie tylko chodzi o najnowsze flagowce, ponieważ starsze urządzenia również mogą liczyć na dość szybkie wsparcie.

Tym razem jednak Japończycy zaktualizowali łatki bezpieczeństwa w swoich cały czas jeszcze, najnowszych flagowcach, czyli Xperiach 1 oraz 5. Numery nowych wersji oprogramowania to odpowiednia 55.1.A.3.107 dla większego urządzenia oraz 55.1.A.3.112 dla „kompaktowego” modelu. Dobrze, że Sony zdecydowało się na w miarę szybkie poprawki, gdyż poprzednie były ze stycznia tego roku.

Pamiętajcie, że możecie jeszcze nie mieć tej aktualizacji w Waszej Xperii. Jak zawsze udostępniane są one stopniowo i może trafić do Was dopiero za kilka dni.

Łatki te nie wprowadzają większych zmian. Nic nie świadczy również o jakiś dodatkowych funkcjach. To jedynie poprawki, zwiększenie optymalizacji i załatanie ewentualnych dziur, czyli standard.

Część z Was może wiedzieć, że jestem fanem Sony i sam prywatnie korzystam z jednej Xperii. Zdecydowałem się na nią z wielu powodów – które zapewne jeszcze tutaj opiszę – ale przykładanie się do kwestii aktualizacji i regularnego wypuszczania łatek bezpieczeństwa również miało na to wpływ.

W końcu jest coraz więcej wirtualnych zagrożeń, więc lepiej być na nie przygotowanym.

Źródło: xperiablog.net, opracowanie własne