Sony jest fajne, Sony aktualizuje szybko

update
Fot: Pixabay

Sony jest jednym z tych producentów, który już dawno temu pojął, że obowiązki producenta, to coś więcej niż wprowadzenie sprzętu na rynek i zorganizowanie raz na jakiś czas fajnej promocji. Firma wie, że użytkownicy mocno cenią sobie też politykę aktualizacji.

Sony Android aktualizacja

Wielu producentów wciąż nie może sobie poradzić z wydawaniem aktualizacji bezpieczeństwa a dobrym tempie. Jeśli mówimy o flagowcach, to sytuacja w ostatnim czasie i tak zmieniła się in plus, jednak nie da się nie dostrzec tego, że to Sony stale i niezmiennie pozostaje jednym z tych producentów, który ciągle aspiruje do bycia liderem. Czasem się udaje, czasem nie, jednak Japończycy przeważnie mieszczą się na podium.

Urządzenia z dwóch rodzin od Sony właśnie dostają nowe łatki zabezpieczeń. Są to:

  • Sony Xperia XZ2,
  • Sony Xperia XZ2 Compact,
  • Sony Xperia XZ2 Premium

Do tego grona dołącza nam Xperia XZ3, czyli urządzenie z kolejnej, nieco nowszej generacji. Nowe oprogramowanie układowe zostało oznaczone jako 52.1.A.0.618. Producent skupił się na wyeliminowaniu zauważonych błędów, ze szczególnym naciskiem na optymalizację wydajności, która zaczęła nieco kuśtykać po wprowadzeniu Androida 10. Sony dopieściło też czytnik linii papilarnych oraz jego szybkość działania. Pojawiły się też drobne korekty optymalizacyjne, które działają „pod maską”, z dala od widocznego dla naszych oczu, interfejsu.

Sony Xperia Pro to pierwszy profesjonalny smartfon?

Japończycy są dość powściągliwi we wdrażaniu nowości w aplikacjach, dlatego też nie ma co liczyć na porywające innowacje w apce aparatu czy galerii. Cóż, taki urok Sony i wiedzą o tym wszyscy posiadacze telefonów tej marki. Mimo tego, że skala uaktualnienia nie jest jakaś specjalnie porywająca, raz jeszcze wypada docenić jej tempo. Ostatecznie, poza Pixelami, trudno wskazać wiele firm, które już teraz wyposażyłyby swoje ex-flagowe urządzenia w nowe, lutowe poprawki zabezpieczeń.

Pozostaje mieć nadzieję, że producent utrzyma ten kurs. Zresztą, chyba nie rozminę się zbytnio z prawdą jeśli stwierdzę, że dobre tempo wprowadzania aktualizacji Androida to jedna z tych rzeczy, dzięki którym wiele osób wciąż wybiera urządzenia tego producenta. Kolejnym takim elementem jest świetna polityka w zakresie tych „dużych” aktualizacji Androida, jednak to temat na nieco dłuższy wpis.

źródło: XperiaBlog, opracowanie własne