Hydroizolacja piwnicy – dlaczego warto to zrobić?

dlaczego warto zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią

Warto zauważyć, że dzisiaj adaptacja piwnicy nie jest wcale prostym zadaniem. Jeśli chcemy, w przyszłości zrobić z naszej piwnicy dodatkowy pokój mieszkalny to z pewnością izolacja wszystkich fundamentów jest podstawą. Pamiętamy, że piwnice to miejsca silne zawilgocone, dlatego też hydroizolacja zgodnie z założeniem chronić nas przed takim zagrożeniem. Z pewnością takie działania idealnie sprawdzą się w domach podpiwniczonych. Czasem fundamenty składające się na skuteczną hydroizolację, muszą znajdować się głębiej w zależności od tego, do jakiego miejsca sięgają wody gruntowe. Jeśli zrobimy to dobrze i z pomysłem to istnieje duża szansa, na to, że w piwnicy nie będzie gromadzić się woda. W tym wypadku trzeba wykonać wiele prac hydroizolacyjnych mądrze w taki sposób, aby wspomniana izolacja była wykonana jednym ciągiem bez przerw, zwłaszcza w bardziej newralgicznych odcinkach, gdzie źle wykonana izolacja, może doprowadzać do podtapiania piwnicy.

Szczelność izolacji to podstawa.

Niższy poziom wód gruntowych niż norma to również problem, ponieważ wtedy efekt zawilgocenia również występuje, a spowodowane jest to w większej kwestii zagrzybieniem pomieszczenia. Tak więc widzimy, że w obu przypadkach dobrze jest pomyśleć nie tylko o izolacji ścian fundamentowych, ale także i posadzki. Z pewnością szczelność poprawi dobrze wykorzystana zaprawa bitumiczna. Właściwa ekipa remontowa jest w stanie bez problemu zając się wykonaniem takiej formy izolacji w piwnicy, która zagwarantuje nam wysoką szczelność. Na pewno w dużej mierze przyczyni się też do tego faktu sama technologia, która odpowiednio wykorzystana jest w stanie dać nam to, czego oczekujemy.

Profesjonalna izolacja także w formie wewnętrznego zabezpieczenia.

W przypadku stosowania papy termozgrzewalnej, zamiast masy bitumicznej musimy pamiętać o większej grubości materiału, gdyż cienka warstwa, może okazać się niezbyt szczelna. Jeśli wszystko zostanie wykonane zgodnie z pierwotnymi założeniami, to z pewnością hydroizolacja piwnicy będzie chronić przed wzmożonym działaniem wilgoci. Jak się okazuje tego typu zabieg, można wykonać także od wewnątrz nie tylko z zewnątrz, ale do tego wymaga się już konkretnych umiejętności. Warto jednak o tym wiedzieć, zwłaszcza w momencie adaptacji piwnicy jako osobnego pomieszczenia.