Inteligentna maselniczka – świetny gadżet do kuchni

Inteligentna maselniczka
Fot. pieknowdomu.pl

Inteligentne w naszym domu może być już chyba wszystko, ale słyszeliście o smart maselniczce? Tak, istnieje coś takiego i to chyba nie jest taki zły pomysł.

Spokojnie, inteligentna maselniczka marki Practic nie łączy się z naszym smartfonem i nie komunikuje o stanie masła, jego twardości czy świeżości (chociaż takie coś też może się pojawić). Zadaniem tego gadżetu jest dłuższe utrzymanie przydatności masła oraz zapewnienie, że już nigdy nie będziemy musieli się z nim rano siłować. Sami się zastanówcie, ile razy mieliście problem, żeby posmarować sobie chleb, gdy akurat spieszyliście się do pracy czy szkoły? Jestem przekonany, że przypomnieliście sobie, chociaż kilka sytuacji, dlatego zobaczcie jak można temu zaradzić:

Jak widać na filmie promocyjnym, pomysł jest dość prosty, a jednocześnie bardzo sprytny. Do specjalnej maselniczki wkładamy kostkę i zalewamy to wodą utrzymując pływak na dole. Po przykryciu drewnianą pokrywką, masło jest w całości zatopione, co pozwala utrzymać mu dłużej świeżość oraz odpowiednią temperaturę. Gdy jednak otworzymy maselniczkę, podnosi się również pływak i cała woda spływa do bocznego pojemnika. Dzięki temu posmarowanie kanapki nie sprawi żadnych problemów, a jego konsystencja zawsze będzie odpowiednia.

Co istotne, maselniczki nie trzeba trzymać w lodówce, a wystarczy co kilka dni zmieniać wodę. Szczerze mówiąc, zastanowiłbym się nawet nad wymienianiem jej codziennie. Nie od dziś wiadomo, że żyją w niej różne drobnoustroje. Jako, że mówimy tu o styczności tej wody z masłem, które przecież będziemy spożywać każdego dnia, lepiej dmuchać na zimne. 

Sam gadżet wygląda bardzo minimalistycznie – przez co łatwo go dopasować do kuchni – a i nie jest specjalnie drogi. Jego obecna cena, to niecałe 55 złotych. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale nie używam masła codziennie. Dlatego często gdy chcę zrobić sobie kanapkę, ono albo jest za twarde, albo nie było mnie kilka dni i jego świeżość budzi wiele do życzenia. Właśnie dlatego, rozejrzę się za takim gadżetem.

Źródło: pieknowdomu.pl