Love Turnable, fot: producenta

Powstał inteligentny gramofon. Design jest świetny

Melomani, zacierajcie dłonie i szykujcie się na wydatki. Właśnie powstał inteligentny gramofon, który pod wieloma względami można uznać za przełomowy. Czy Love Turnable okaże się być rynkowym hitem? Nie byłbym zdziwiony.

Jeśli pod pojęciem gramofonu rozumiecie wielkie, ciężkie pudło, to pierwsza niespodzianka spotka Was już w kwestii designu tego sprzętu. Producent podszedł do sprawy bardzo kreatywnie i wywrócił do góry nogami schemat, jaki przez dziesiątki lat zdążył się utrzeć w branży. Typowy „stary” gramofon działa w taki sposób, że to winyl kręci się po konstrukcji, którą zwykle napędza nieduży silnik. Love Turnable wyróżnia się tym, że to on kręci się po płycie. Wygląda to po prostu świetnie.

Nie da się nie zachwycić nad minimalistycznym designem, który…no co nie mówić, jest po prostu piękny. Naprawdę, trudno z tym polemizować. Decydując się na zakup sprzętu możemy go przy okazji odrobinę spersonalizować. Istnieje możliwość wyboru nie tylko różnych wersji kolorystycznych gramofonu, ale i dokupienia różnych podkładek, na których następnie będziemy umieszczać winyl. Opcjonalnie można zakupić też dodatkowe nagłośnienie, by cieszyć się jeszcze lepszą jakością emitowanego dźwięku.

Deweloper wydał też dedykowaną aplikację, dzięki której możemy szybko nawigować gramofonem. Jako, że – z założenia – z tego akcesorium korzystają zwłaszcza ci, którzy kochają dobrej jakości brzmienie, nie da się nie wspomnieć o obecności portu 3,5 mm audio oraz modułu RCA Bluetooth. Właśnie ta łączność bezprzewodowa powinna pozwolić na transmitowanie niemal bezstratnej jakości brzmienia na przykład do Waszego zestawu kina domowego.

Love Turnable, fot: producenta

Łączna waga sprzętu nie jest zbyt duża, zwłaszcza jak na gramofon. Love Turnable zamyka się w wadze łącznej wynoszącej 675 gramów. Wymiary, to 25.4 cm x 8.9 cm x 5 cm. Sprzęt jest kompatybilny z Apple iOS w wersji 6.0 i nowszej. Można też połączyć się z poziomu smartfona, którego napędza Android w wersji nie niższej, niż 6.0. Deklarowana szerokość pasma (3 dB) wynosi 20 Hz – 18 kHz, a separacja kanałów przy 1 kHz, to 25 decybeli.

Jestem Wam jeszcze dłużny informację o cenie. W wersji podstawowej za inteligentny gramofon trzeba zapłacić 329 dolarów, czyli jakieś 1270 złotych. Do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze koszty wysyłki do Polski. Osobiście polecam Wam zapoznać się z ofertą firmy na Kickstarterze, bowiem można tam czasem trafić ciekawe promocje, w których zakup Love Turnable zdaje się być nieco bardziej opłacalny.

źródło: strona producenta, Kickstarter

 

More Stories
Samsung Galaxy Z Flip
Grubo. Wycieka specyfikacja Samsunga Galaxy Fold 2!