Inteligentna stacja meteo? Pomyśl o urządzeniu od Netatmo

Fot: producenta

Za oknami jesień. Smutno, szaro, a pogoda nieraz zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeśli – tak samo, jak ja – przykładacie dużą uwagę do otaczającej Was aury i warunków meteo, przemyślcie zakup stacji pogodowej od Netatmo. To maleństwo oferuje zaskakująco wiele, a jego cena nie zwala z nóg.

Netatmo to firma, która w kręgach entuzjastów inteligentnych rozwiązań jest dość dobrze znana. Stacja pogodowa tego producenta nie jest wielką nowością, jednak – co warto pochwalić – doczekała się ona właśnie dość znaczącego uaktualnienia. Dzięki pracy programistów, urządzenie zyskało kompatybilność z systemem Apple Home Kit. Miłośników rozwiązań od Apple przybywa w Polsce całkiem szybko, dlatego też jest to świetna wiadomość dla wielu fanów meteorologii stosowanej.

Co potrafi urządzenie? Całkiem sporo. W czasie rzeczywistym umie ono informować o parametrach powietrza w pomieszczeniach. Umie też dostarczyć wiarygodnych danych o pogodzie na zewnątrz. Inteligentna stacja meteo może też wysłać nam powiadomienie na telefon, gdy – na przykład – znacząco pogorszy się jakość powietrza. Mając na uwadze, zbliżający się wielkimi krokami sezon na smog, jest to bardzo przydatna funkcja. Stacja pozwala też przeglądać archiwalne pomiary wybranych wartości.

Po otrzymaniu rzeczonej aktualizacji możemy nawigować stacją pogodową przez Siri. Co ważne, produkt jest w pełni kompatybilny z innymi elementami inteligentnego domu od Netatmo. Dzięki funkcji pomiaru dwutlenku węgla możemy tworzyć tak zwane scenariusze zdarzeń. Istnieje na przykład scenariusz, kiedy po przekroczeniu norm CO2 wszystkie światła wyłączają się, a ich aktywacja następuje samoczynnie po ustabilizowaniu się stężenia dwutlenku węgla w granicach normy.

Fot: producenta

W ramach ekosystemu Netatmo pogodynka współpracuje z czujnikami dymu, inteligentnymi kamerami, czujnikiem jakości powietrza, termostatem oraz inteligentnymi głowicami od Netatmo. Urządzenie jest też kompatybilne z Apple iOS 11 i nowszymi wersjami oprogramowania. Jeśli chcecie korzystać z tego produktu poprzez telefon z Androidem, to wystarczy Wam wersja 5.0 i nowsze. Można też pobrać dedykowaną wersję programu na komputery Mac oraz Windows.

Wreszcie, ile kosztuje ta przyjemność? Producent wycenił swj produkt na 749,99 złotych. Stację pogodową możecie kupić na przykład w oficjalnym polskim sklepie firmy. Czy to dużo czy mało? Tu zdania będą podzielone. Moim zdaniem, dla wszystkich tych, którzy budują własny ekosystem złożony z inteligentnych urządzeń, jest to kwota może i nie najniższa, ale na pewno akceptowalna.

źródło: informacja prasowa, opr. własne