Philips TAPB603 i HTL3325 – nowe soundbary w Polsce

Philips wprowadza na polski rynek dwa nowe modele soundbarów: TAPB603 oraz HTL3325. Pierwszy przeznaczony jest dla telewizorów z serii Performance i obsługuje Dolby Digital, drugi może pochwalić się kinowym dźwiękiem 3D oraz wsparciem dla formatu Dolby Atmos.

Droższy z modeli wprowadzonych na rynek przez Philips TV & Audio, to TAPB603. Jest to zestaw 3.1 o mocy 320 W, w którego skład wchodzi głośnik i bezprzewodowy subwoofer. Dzięki technologii Virtual Surround Sound oferuje on trójwymiarowy dźwięk kinowy, co pozwoli nam jeszcze bardziej wczuć się w oglądany film czy serial.

Za jeszcze lepsze wrażenia odpowiadają również algorytmy wiernie oddające charakterystykę fal dźwiękowych, jakie występują przy wykorzystaniu zestawów 5.1. Jest to soundbar ze średniej półki, który może pochwalić się wsparciem dla formatu Dolby Atmos. Oznacza to, że dźwięk jest bardziej realistyczny, oddaje ruch obiektów nad głową oraz umożliwia przedstawienie efektów audio z pełną wyrazistością i głębią. Działa to zarówno w przypadku cichych rozmów, jak i głośnych, dynamicznych akcji.

Plusem jest zamontowanie dwóch wejść HDMI (ARC). Philips TAPB603 obsługuje protokół HDMI CEC, a funkcja Easy Link pozwala sterować kilkoma urządzeniami jednocześnie za pomocą jednego pilota, jednak trzeba pamiętać, że ten również musi obsługiwać ten protokół. Soundbar posiada opcję montażu na ścianie, a muzykę można przesyłać również bezprzewodowo za pomocą Bluetooth.

Philips TAPB603
Philips TAPB603 / Źródło: Philips

Tańszym z modeli jest Philips HTL3325 (czarny wariant – HTL3320), który dedykowany jest do telewizorów z serii Performance i ma moc 300 W. On również został wyposażony w bezprzewodowy subwoofer i odtwarza dźwięk poprzez 3 kanały: przetworniki tonów średnich i głośniki wysokotonowe. W tym przypadku mamy do czynienia z technologią Dolby Digital.

Także i w tym urządzeniu wyjście HDMI wspiera zwrotny kanał audio (ARC). Funkcja EasyLink umożliwia sterowanie kilkoma urządzeniami wyposażonymi w HDMI CEC przy pomocy jednego pilota. Muzykę można przesyłać także poprzez Bluetooth lub złącze USB. HTL3325 również posiada wsporniki ścienne ułatwiające jego montaż.

Philips HTL3325
Philips HTL3325 / Fot. Philips

Oba soundbary są już dostępne w sprzedaży w cenie:

  • Philips HTL3325/ HTL3320 – 1199 zł,
  • Philips TAPB603 – 1699 zł

Źródło: informacja prasowa