Inteligentny mop i odkurzacz od LG już bardzo blisko

Fot za: pocket-lint.com

Targi CES to świetna okazja, aby pochwalić się przed światem nowościami, jakie wybrani producenci będą chcieli wprowadzić na rynek. LG dostrzega potencjał inteligentnego domu i zamierza powalczyć o nasze portfele swoim pierwszym, debiutanckim, inteligentnym mopem. Czy to może się udać?

Urządzenie o jakże prostej do zapamiętania nazwie, CordZero ThinQ Robotic Mop to jedna z kilku nowości w obszarze inteligentnych sprzętów domowych, jaką zamierza wprowadzić firma z Korei Południowej. Warto zauważyć, że będzie to model klasy premium. Dla tych wszystkich, którzy zamiast mopa woleliby nabyć odkurzacz, dedykowanym modelem będzie raczej CordZero ThinQ A9. Cóż, długą, trudną do wymówienia nazwą urządzenie na pewno nie odstaje od mopa 😉

Wspólnym mianownikiem będzie zastosowanie technologii Power Drive. Branżowe plotki sugerują, że rozwiązanie od LG może być pod wieloma względami przełomowe. Rzekomo producent tak dobrze przygotował te urządzenia, że te bez trudu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi, najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Jeśli mielibyśmy się trzymać faktów, to w sumie wiemy tylko tyle, że oba sprzęty będą wykorzystywać system czyszczenia wodnego. Na szczegóły trzeba poczekać do oficjalnej prezentacji na targach CES.

LG zaprezentuje urządzenie do domowej uprawy roślin

Odkurzacz z logo LG otrzyma system wymiennych dysz. Ciekawostką jest też możliwość szybkiej wymiany akumulatora. To rozwiązanie już wcześniej pojawiło się w kilku inteligentnych odkurzaczach, jednak wciąż jest to nowinka techniczna. Użytkownik uzyska też dostęp do filtrów, które będzie można szybko przepłukać pod wodą. Zarówno odkurzacz jak i mop dostaną system kamer Dual Eye, które pomogą urządzeniom bezproblemowo przemieszczać się po naszym domu.

Producent od dłuższego czasu rozwija swój własny system smart o nazwie ThinQ, więc należy spodziewać się, że inteligentny odkurzacz i mop zyskają do niego pełen dostęp i będą z nim kompatybilne. Na ten moment nie znamy sugerowanej ceny ani daty wprowadzenia sprzętów na rynek. Spodziewamy się, że wszystkie te informacje zostaną ujawnione po konferencji LG na targach CES. Wtedy też poinformujemy Was o szczegółach.

źródło: pocket-lint.com