LG zaprezentuje urządzenie do domowej uprawy roślin

LG urządzenie do uprawy roślin
LG urządzenie do uprawy roślin, fot. informacja prasowa

Mieszkasz w bloku, ale zawsze marzyłeś o ogródku z własnymi zdrowymi warzywami? LG na targach CES pokaże coś dla Ciebie.

Przyglądając się trendom związanym z inteligentnym domem, łatwo można dostrzec, że jednym z nich są sposoby na domową uprawę roślin. Wystarczy chociażby przypomnieć, że oprócz prostych gadżetów jak Platinet Smart Garden, również naukowcy z MIT wzięli się za ten temat.

Zawsze jednak jest tak, że prawdziwą popularność może przynieść duża marka, która zainteresuje się sprawą. Tym razem mowa o LG, które na targach CES zaprezentuje swoje urządzenie do domowej uprawy roślin.

LG urządzenie do uprawy roślin
LG urządzenie do uprawy roślin, fot. informacja prasowa

Produkt koreańskiej firmy przypomina lodówkę i jest przystosowany do zabudowy. Zastosowano w nim izolację termiczną oraz zaawansowane rozwiązania do regulacji oświetlenia, temperatury oraz wilgotności. System ten może pomieścić nawet 24 pakiety z nasionami.

LG zadbało, żeby uprawa była prosta oraz maksymalnie efektywna. Jedną z technologii jest nawadnianie niewymagające cyrkulacji wody, dzięki któremu każda z roślin będzie otrzymywać jej optymalną dawkę. Ma to też zapobiegać rozwojowi glonów oraz będzie hamować powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Przygotowano również specjalne pakiety zawierające nasiona, torf oraz nawóz. Dzięki temu uprawę można rozpocząć natychmiast. Pierwsza partia ma zawierać 20 różnych roślin, między innymi różne sałaty, cykorię i bazylię.

Oczywiście do sterowania oraz monitorowania wszystkiego będzie specjalna aplikacja. Na każdym z etapów będziemy dostawać dedykowane porady, które pozwolą nam zoptymalizować uprawę i uzyskać jak najlepsze zbiory.

Prezes działu Home Appliance & Air Solution w firmie LG Electronics, Dan Song tak opisuje to rozwiązanie:

Coraz więcej konsumentów przechodzi na dietę wegetariańską lub wegańską. Dlatego uznaliśmy, że uwzględnienie tego trendu w naszej ofercie jest bardzo ważne. Nasz pierwszy system do hodowania roślin w domu stanowi odzwierciedlenie nowej koncepcji urządzeń AGD, dzięki którym konsumenci mogą zdrowo odżywiać się i czerpać radość z samodzielnego uprawiania ziół i warzyw – zgodnie z głównym celem firmy.

Moim zdaniem jest to świetny pomysł na rozbudowanie swojego portfolio oraz pokazania się w dobrym świetle. Użytkownicy są coraz bardziej świadomi i często stawiają na marki, które dbają o środowisko. Poza tym jest to po prostu ciekawa opcja dla osób, które nie zamierzają wyprowadzać się z miasta, ale jednocześnie chciałyby mieć stały dostęp do ekologicznej żywności.

Więcej dowiemy się na targach CES w Las Vegas, które będą trwały od 7 do 10 stycznia 2020 r.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne