niedz.. lip 21st, 2024

Piekarnik sterowany WiFi? Amica już taki ma

Fot: Amica

Coraz więcej elementów naszej codzienności daje się kontrolować za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. O ile aplikacje wspierające konsole czy telewizor, to w sumie już standard, o tyle takie innowacje w świecie kuchenek i piekarników, to wciąż pewnego rodzaju rarytas, który należy do rzadkości.

Jakiś czas temu Amica wprowadziła na rynek serię nowych urządzeń z rodziny Q-type. Jedną z nowości, na którą chciałem zwrócić Waszą uwagę jest piekarnik ED87389BA+ Q-TYPE STEAM. Nazwa urządzenia na pewno do najkrótszych nie należy, jednak wszystkim miłośnikom inteligentnych rozwiązań w domu, polecam zapisać tę nazwę. Tak się bowiem składa, że urządzenie oferuje naprawdę sporo ciekawych funkcji, które sprawiają, że z powodzeniem możemy tu mówić w zasadzie o smart-piekarniku.

Amica ED87389BA+ Q-TYPE, fot: producenta

Producent zdecydował się walczyć na kilku płaszczyznach. Wbrew pozorom, to bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych klientów. Wyróżnikiem tego piekarnika jest nie tylko dedykowana aplikacja i łączność bezprzewodowa (o której opowiem Wam za chwilę) ale i technologia BakingPro, która zapewnia równomierną dystrybucję ciepła w całej komorze piekarnika. Każdy, kto chciał upiec ciasteczka i wielokrotnie musiał sprawdzać, czy są one tak samo zarumienione i wypieczone doskonale będzie wiedział o czym mówię.

Ciekawostką są też automatycznie otwierane drzwi. Wystarczy, że delikatnie dotkniecie uchwytu – nawet łokciem – a drzwi piekarnika otworzą się, umożliwiając szybki załadunek posiłku, który chcemy przygotować. Ciekawym akcentem jest też podświetlany uchwyt, który aktywuje się wtedy, gdy temperatura wewnątrz piekarnika spadnie poniżej 40⁰C, co znacząco minimalizuje ryzyko poparzenia. Miłym akcentem jest też duży, bo 4,3-calowy ekran dotykowy, który pełni funkcję programatora. Amica zaimplementowała w to urządzenie aż 25 różnych programów pieczenia i 9 programów gotowania na parze, by było nieco zdrowiej 😉

 

Piekarnik z łącznością bezprzewodową – jak to działa?

Amica ED87389BA+ Q-TYPE, fot: producenta

No i wreszcie, łączność bezprzewodowa i aplikacja. Jak Amica wymyśliła sobie tę technologię? Szczerze mówiąc, trudno doszukiwać się przełomowych funkcji, jednak już sam fakt zastosowania łączności bezprzewodowej zasługuje na dużą pochwałę. Jeśli akurat szybko musieliście wyjść z mieszkania i nie włączyliście piekarnika, to teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to zdalnie. Bez znaczenia, czy z windy czy z ławki w parku lub podczas treningu. Dla mnie to przyszłość tego typu rozwiązań.

Dzięki dedykowanej aplikacji możemy zyskać też szybki dostęp do informacji o statusie naszego piekarnika. Producent daje możliwość podejrzenia takich wartości, jak temperatura czy przejrzenia części danych związanych z programami gotowania. Bardzo ciekawie wygląda termosonda, która wreszcie odeśle nakłuwanie żywności drewnianym patyczkiem do lamusa. Z Amicą ED87389BA+ Q-TYPE STEAM jesteśmy w stanie ustawić idealnie taką temperaturę, jaką sugeruje książka kucharska. Co do stopnia.

Jest to piekarnik do zabudowy, który zamyka się w 59,5 cm wysokości, 59,5 cm szerokości oraz 57,5 cm głębokości. Sprzęt jest dostępny w czarnej, matowej wersji kolorystycznej. Piekarnik z logo Amica legitymuje się klasą energetyczną A+, a deklarowana pojemność wynosi 77 litrów. Miłym akcentem jest też wsparcie dla katalicznego oczyszczania piekarnika. Powinniście docenić też to, że sprzęt nagrzewa się do pracy w zaledwie trzy minuty.

No i wreszcie, cena. Nie da się nie zauważyć, że nie jest to najtańsze urządzenie, jakie można odnaleźć na rynku, jednak trudno też nie zgodzić się z tym, że po uwzględnieniu bogatego wachlarza możliwości, początkowa kwota zakupu zbliżona do 2700 złotych wcale nie jest tak wysoka. Wydaje mi się, że producent po raz kolejny stworzył produkt ciekawy, który w oczach klienta na pewno nie powinien uchodzić za zbyt drogi. A to już pewnego rodzaju sukces.

źródło: Amica, opr. własne

Powiązane