Sega Toys Homestar FLUX to domowe planetarium

Sega Toys Homestar FLUX
Sega Toys Homestar FLUX, fot. teleskopy.pl

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, żeby móc podziwiać gwiazdy każdego wieczora, teraz macie taką możliwość. Wystarczy kupić Sega Toys Homestar FLUX.

Kilka lat temu byłem na stypendium językowym w Chinach. Był to roczny wyjazd do Tianjinu i po pewnym czasie zaczęło mi brakować rzeczy, które w Polsce były na wyciągnięcie ręki. Chodzi tutaj oczywiście o jedzenie, rozrywki czy też niebo. Tak, może to brzmieć dziwnie, ale w Państwie Środka jest taki smog, że ja przez dobrych kilka tygodni (jak nie miesięcy) nie widziałem wyraźnie ani słońca ani gwiazd. Gdy w końcu trochę się przejaśniło, siedziałem na dworze i szczerze cieszyłem się tym widokiem.

Gdybym z jakiś powodów chciał zamieszkać tam na stałe, zapewne kupiłbym sobie domowe planetarium Sega Toys Homestar FLUX. To gadżet, który może odmienić każdy salon, ponieważ zamiast zwykłego, białego sufitu i ścian, dostaniecie prawdziwie gwieździste niebo. Zanim przejdę do dalszego opisu, musicie zobaczyć jak prezentuje się efekt:

To domowe planetarium cechuje się mocą 5 W i szklaną optyką, co pozwala osiągnąć jaśniejszy i wyraźniejszy obraz niż w wielu produktach konkurencji. Silnik obracający dyskami jest cichy i umożliwia obracanie rzutowanego obrazu gwiazd. W zestawie podstawowym są dwa dyski: północna półkula oraz północna półkula z konstelacjami. Ogólnie dostępnych jest ponad 30 różnych gwiazdozbiorów. Sega Toys Homestar FLUX może wyświetlić nawet 60 000 gwiazd.

Gadżet ten zasilany jest przez USB, więc można podłączyć go zarówno do gniazdka, jak i powerbanka. Średnica rzutowanego obrazu to 270 cm. Sam projektor jest dość mały, ponieważ jego wymiary to 16 x 16 x 15 cm (waga wynosi 620 gramów).

Ciekawostką jest, że losowo może pojawić się spadająca gwiazda. Nie wiadomo niestety czy spełnia życzenia, ale jeśli ten sprzęt właśnie pojawił się na Waszej liście, możecie go zawsze nabyć sami za 799 złotych.

Źródło: teleskopy.pl