Platinet Smart Garden to domowa uprawa dla opornych

Platinet Smart Garden
Fot. platinet.pl

Mieszkasz w bloku, a chciałbyś mieć pod ręką świeże zioła? A może po prostu nie masz ręki do roślin? Rozwiązaniem może być urządzenie Platinet Smart Garden, które wykonuje większość pracy za nas.

Gdy miałem kilkanaście lat i mieszkałem z rodzicami w bloku, od czasu do czasu nachodziła mnie myśl, żeby zrobić sobie na balkonie prawdziwy ogródek. Taki z warzywami, owocami, ziołami i wszystkim co dałoby się wyhodować w takich warunkach. Nie jestem ani specjalnie uzdolniony kulinarnie (żeby robić z tego wymyśle dania), ani nie mam w sobie pasji do ogrodnictwa, ale raz na jakiś czas chciałem spróbować swoich sił. Gdy przeprowadziłem się na swoje, kupiłem miętę w doniczce i… rzeczywiście okazało się, że kiepsko z moimi umiejętności hodowcy roślin.

Wszystkie moje rośliny przeważnie nie wytrzymywały zbyt długo i śmiało mogę być przykładem osoby, która nie ma ręki do takich rzeczy. Przynajmniej do tej pory, ponieważ pewnym rozwiązaniem może być dla mnie Platinet Smart Garden. Jest to gadżet, który znacząco ułatwi stworzenie własnego małego ogródka osobom takim jak ja. Do specjalnych pojemników wrzuca się zwykłe nasiona, zapewnia wodę, prąd, opcjonalnie także i nawóz, a całą resztą zajmuje się urządzenie.

Platinet Smart Garden
Fot. platinet.pl

Cały proces opiera się na uprawie hydroponicznej, czyli takiej w której nie potrzebna jest gleba. Ma to wiele atutów, jak chociażby brak potencjalnych zarodników pleśni, grzybów i innych alergenów, które mogą występować w glebie. Dzięki tej technice, uprawa w domu może być też o wiele bardziej wydajna, niż z zastosowaniem standardowych rozwiązania. Co istotne, samo urządzenie również nie jest ani duże, ani ciężkie. Waży zaledwie 1,6 kg przy wymiarach 370 x 325 x 160 mm.

Dzięki lampie LED wzrost roślin jest optymalny, a dla zapominalskich przydatny będzie wbudowany pojemnik na wodę, który trzeba tylko co jakiś czas uzupełniać. Nie miałem jeszcze możliwości skorzystania z takiego rozwiązania, ale jest to zdecydowanie ciekawa alternatywa dla osób, którym uprawa doniczkowa nie szła zbyt dobrze. Pewnym minusem jest cena, która wynosi 399 złotych, co jest kwotą o wiele wyższą niż zakup kilku doniczek i worka ziemi.

Źródło: platinet.pl