TP-Link HS110 Smart Plug Wi-Fi z kontrolą zużycia energii

Zdalnie sterowane gniazdka energetyczne stają się coraz popularniejszym sprzętem domowym. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli, różniących się oferowanymi funkcjami i sposobem sterowania. Jednym z nich jest TP-Link HS110 Smart Plug Wi-Fi.

Model ten działa w oparciu o domową sieć Wi-Fi. Oferuje zdalne sterowanie działaniem poprzez aplikację Kasa, jednak na tym jego możliwości się nie kończą – HS110 umożliwia pracę wg harmonogramu, co pozwala aktywować i dezaktywować podłączone doń urządzenia elektryczne o zadanych wcześniej porach.

Jeśli nasza sieć WiFi podłączona jest do Internetu, to zyskujemy także możliwość kontroli gniazdka HS110 z każdego miejsca na świecie. Pozwala to także na wykorzystanie głośnika Amazon Echo jako centrum sterowania urządzeniami za pomocą  asystenta głosowego Amazon Alexa do sterowania funkcjami urządzenia – niestety na ten moment gniazdka TP-Link Smart Wi-Fi  Plug nie są zgodne Apple HomeKit.

Dzięki inteligentnym gniazdkom możemy sprawić podczas urlopowego wyjazdy wrażenie, że dom wciąż jest zamieszkany. Bardzo przydatna jest także możliwość pomiaru zużycia prądu przez podłączony sprzęt – zarówno dziennego, jak i w dłuższym okresie czasu – wszystkie dane łatwo zanalizujemy w aplikacji Kasa.

Jak przystało na nowoczesny sprzęt, cechuje się on bardzo prostą konfiguracją. Przeprowadza się ją przy pomocy smartfona i aplikacji Kasa, dzięki której urządzenia są odnajdywane i automatycznie podłączane do sieci WiFi. TP-Link HS110 może pracować z sieciami energetycznymi 100-240 V i posiada maksymalną obciążalność 16 A – maksymalna moc obciążeniowa wynosi 3,68 KW. Jak na tę klasę cenową, to całkiem dobre parametry.

Warto zauważyć, że tego typu sprzęt staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Wiele osób dostrzegło zalety urządzeń, które potrafią monitorować takie wartości, jak zużycie prądu. W dalekosiężnej perspektywie czasowej na pewno może przekuć się na zauważalne oszczędności. Należy docenić też TP-Linka za to, że nie przeszarżował z wyceną pojedynczego modułu. Ta została ustanowiona na poziomie 85 złotych. Oznacza to, że większą część gospodarstwa domowego możemy uzbroić w tę technologię stosunkowo niedużym nakładem środków.

Źródło: TP-Link