Xiaomi ma zasłony, które poprawią jakość powietrza

Fot: producenta

Walka z zanieczyszczeniami może odbywać się na wielu płaszczyznach. Dużą rolę odgrywają między innymi oczyszczacze powietrza czy nawilżacze. Warto jednak wiedzieć o tym, że to tylko część asortymentu. A ten właśnie poszerzył się o filtrujące powietrze zasłony.

Na początku muszę doprecyzować, że formalnie jest to produkt, który sprzedaje marka 8H. To jedna z firm-córek, która wchodzi w skład imperium Xiaomi. Z tego też względu można założyć, że za całą ideą pośrednio stoi właśnie ta firma. Kluczową rolę w projekcie oczyszczających powietrze zasłon odgrywa walka z formaldehydem. To środek, który jest toksyczny między innymi dla naszej skóry, układu oddechowego, a nawet wątroby.

Zasłony z logo 8H skupiają się na niwelowaniu tego środka chemicznego. Filozofia działania jest dość prosta. Pod wpływem oświetlenia i metody fotokatalizowania, woda i tlen rozkładają się na jony wodorotlenkowe i aniony tlenowe. To właśnie ta reakcja rozkłada szkodliwy w dużych ilościach formaldehyd na dwutlenek węgla i wodę. Producent deklaruje, że szybkość usuwania tego związku wynosi aż 94,2% w 24 godziny.

Fot: producenta

Zasłony wykonane są z naturalnego lnu i jedwabiu. Producent nie wybrał tych tkanin przypadkiem. W upalne dni zasłony sprzyjają szybkiemu wzrostowi temperatury. Ciekawą właściwością jest też umiejętność niwelowania szkodliwego promieniowania UV. Wydaje się, że pod wieloma względami zasłony od 8H można traktować niemal jak pełnoprawny oczyszczacz powietrza. Co ważne, nie zajmuje od dodatkowego miejsca w domu. Mówiąc w pełni szczerze, chyba większość z nas ma w swoich mieszkaniach czy domach zasłony, prawda?

Miłym akcentem jest też cena. W najtańszej wersji możemy kupić oczyszczające zasłony już za 70 złotych. Najdroższa wersja, która różni się tylko rozmiarem, to wydatek zbliżony do 350 złotych. W chwili obecnej trzeba zaopatrywać się w zasłony przez chińskie serwisu zakupowe, bowiem towar nie jest oficjalnie dostępny w polskiej dystrybucji sklepowej. Mając na uwadze problem walki ze smogiem, pozostaje mieć nadzieję, że dystrybutorzy Xiaomi i 8H w Polsce zdecydują się na szybkie wprowadzenie produktu do swojej oferty.

źródło: MIUI Polska