iTrack Mini – gadżet, który znajdzie Twoje klucze

iTrack Mini
Fot. elexpress.pl

Ile razy zdarzyło Wam się odłożyć klucze i zapomnieć gdzie się je położyło, a potem szukać ich przez pół dnia? Na takie sytuacje warto się przygotować, chociażby lokalizatorem bluetooth iTrack Mini.

Muszę Wam się przyznać, że zawsze sprawdzam jakieś milion razy czy mam telefon, klucze i portfel w kieszeni. Wiem, może to wyglądać nieco dziwnie, ale na tym punkcie jestem nieco przewrażliwiony i wolę dmuchać na zimne. Mimo tego, sytuacje są różne i pamiętam jak raz zgubiłem klucze do samochodu. Środek miasta, spieszę się na studia, a kluczy nie ma. Szukałem w okolicy, pytałem ludzi, patrzyłem w pobliskich knajpach – NIC. Gdy już straciłem nadzieję, znalazłem je w kurtce. Okazało się, że miałem dziurę przez którą klucze wpadły dalej i dość skutecznie się schowały.

Nie miałbym tego problemu, gdybym zainwestował wcześniej w lokalizator bluetooth, który po naciśnięciu przycisku w telefonie, zacząłby wydawać dźwięki. Poza tym, gdybym rzeczywiście zgubił klucze i się od nich oddalił, również zostałbym o tym poinformowany. Proste, a teraz także i dość tanie.

iTrack Mini
Fot. elexpress.pl

Nie jest to rozwiązanie nowe, ponieważ takie gadżety już od jakiegoś czasu są dostępne na rynku. Obecnie można kupić je za kilkadziesiąt złotych, co znacząco zwiększa ich atrakcyjność. Przykładem niech będzie iTrack Mini.

Jest to prosty gadżet, który – jak informuje strona elexpress.pl – ma całkiem sporo funkcji:

  • Wyszukiwanie przedmiotów
  • Wyszukiwanie telefonu
  • Lokalizowanie w sieci przez innych użytkowników
  • Lokalizowanie urządzenia na mapie
  • Nawigowanie drogi powrotu do urządzenia
  • Alarm dźwiękowy
  • Informowanie o rozłączeniu urządzenia
  • Zdalny spust migawki
  • Wbudowany głośnik i dioda LED

Oprócz standardowego wyszukiwania w dwie strony, może on służyć jako pilot bluetooth do robienia zdjęć. Ciekawym dodatkiem jest możliwość lokalizowania zgubionego przedmiotu przez innych użytkowników, którzy znajdą się w jego zasięgu. Dodając do tego czas pracy do 9 miesięcy na jednej baterii i cenę poniżej 50 złotych, wychodzi nam z tego całkiem przydatne akcesorium.

iTrack Mini
Fot. elexpress.pl

Przyznać się muszę, że chyba zainwestuję w taki lokalizator i zostawię go w samochodzie. Mieszkam w Poznaniu i często parkuję w różnych miejscach, a po kilku lub kilkunastu dniach można zapomnieć,  gdzie się zostawiło samochód 🙂

Chyba właśnie odkryłem rozwiązanie, jak nie tylko nie zgubić kluczy czy portfela, ale i auta!

Źródło: elexpress.pl